Archiv

st 17.1.2024

Králové poprvé v sezóně přemohli Řisuty!

Brankové hody byly k vidění na zimním stadionu ve Slaném, kde Řisuty hrají své domácí zápasy. V první třetině se o dva góly postaral tým Králů, třetí a čtvrtý úder přišel zkraje druhé periody. Pak už ale střílelo přesně domácí mužstvo a Buldoci se dostali na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na pořádné drama, které rozlouskla třetí část. V té se hned třikrát prosadilo mužstvo do řeky Otavy, které tak stále drží sérii vítězství, která započala začátkem ledna na ledě Chebu. Na listinu střelců se postupně zapsali Vajner, Koupal, Marcilis, Pouzar, Hollar a dvakrát kapitán Volf. Dobrým znamením je rovněž návrat Tomáše Rouska a Vladimíra Hanuse do sestavy.

Aktuální zprávy
ne 7.1.2024

Junior Martin Velíšek rozhodl duel s Děčínem

Krásný zápas s Děčínem měl i překvapivého hrdinu. V půlce zápasu zaplula do branky jedovatá střela kapitána juniorky Martina Velíška, která byla nakonec i vítězná. "Tomáš Hollar dobře podržel puk, dal mi ho do druhé vlny, já jsem zamířil a šťastně to tam padlo," vrací se k rozhodujícímu momentu mladý obránce, který dal první gól v seniorském A-týmu.

st 1.11.2023

Tři body zůstávají u Otavy! Králové porazili houževnatý Cheb

Nelehký duel čekal na písecké hokejisty. Cheb totiž předvádí důrazný hokej, který doplňuje nebezpečnými brejky. Jinak tomu nebylo ani dnes a Písek musel celých šedesát minut bojovat, i když to při pohledu na skóre nemusí tak vypadat. Cheb se dostal do vedení, avšak poté iniciativu zápasu převzal Písek, který už svého soupeře nepustil ani k vyrovnání. Matiášek se postaral o hattrick. Dva góly má na kontě Koupal. Jednu branku vstřelil Hollar.

so 14.10.2023

Generálka před derby nevyšla, Benátky přestřílely Krále

Jihočeši si připisují do ligové tabulky další porážku, když na domácí půdě nestačili na Benátky nad Jizerou. Do třetí třetiny se sice šlo za nerozhodného stavu, ale zkušenost a klid v zakončení na straně Benátek byla znát. Na střeleckou listinu se zapsali Koupal, Hollar a Pouzar.

Preview k zápasu
út 10.10.2023

Vzhůru do Slaného! Králové zaútočí na buldoky

Třetí venkovní zápas v řadě. Písečtí hokejisté zajíždějí v rámci sedmého kola 2. hokejové ligy na led zimního stadionu ve Slaném, kde má své domácí prostředí celek Řisut. Zápas začíná ve středu 11. října v 18.30.

so 7.10.2023

Ztracené vedení Písek nepoložilo. V Ústí vyválčil cennou výhru!

Je zo už dvanáct let a dva měsíce, kdy Písek naposledy vyhrál v Ústí nad Labem. To tehdy ještě oba týmy válčily ve druhé nejvyšší soutěži. Pak se jejich cesty na dlouho rozešly. Střetly se už loni o patro níž a Králové dokázali, že favoritovi umí zatopit. Tentokrát ho na venkovním kluzišti překvapili výhrou za tři body! Písek v Ústí nad Labem dvakrát otáčel zápas a po trefách Jana Radoše, Martina Koupala, dvou gólech Tomáše Hollara a rozhodující ráně Yahora Hrakholskiho vyhrál 5:4.

út 5.9.2023

Odveta! Písek se představí v Milevsku

Přesně po týdnu se zopakuje utkání mezi Pískem a Milevskem, které se ale tentokrát odehraje u píseckého rivala. Králové v prvním vzájemném duelu zvítězili 4:2, avšak výhra se nerodila úplně podle představ. Budou milevští hokejisté kousat i na vlastní půdě?

pá 11.8.2023

Ráz zápasu v Příbrami udala nepovedená první třetina

První přípravný duel jasně ovládla Příbram. Králové propadli v první třetině a zaostávali hlavně v důrazu, což zkušený soupeř trestal. Od druhého dějství už mladý tým Králů dokázal srovnávat s kvalitním soupeřem krok a dostával se do šancí. Při zakončení ale chyběla potřebná kvalita. Jediný střelecký úspěch Písku si připsal útočník Tomáš Hollar. Písek prohrál 7:1.

út 1.8.2023

Nová jména i odchody. Králové začali přípravu na ledě

V pondělí 31. července začal druhou fázi přípravy i druholigový tým IHC Králové Písek. Svěřenci trenérů Jana Trummera a Radka Volfa. Tým má naplánovaných sedm přípravných zápasů – ten první hned 10. srpna v Příbrami.

ne 14.5.2023

Králové začali první fázi přípravy

Svěřenci nového píseckého trenéra Jana Trummera staršího začínají polykat první dávky přípravy na další druholigovou sezonu. V první fázi tréninků na suchu pracuje šéf střídačky Králů s dvacítkou hráčů, kterou vesměs tvoří kostra týmu minulé sezony doplněná o mladé hráče.

Rozhovory
ne 22.1.2023

Tomáš Hollar: Potřebujeme urvat co nejvíc bodů

Pracant Tomáš HOLLAR asistoval u výhry s Hronovem při svou trefách spoluhráčů. Poprvé našel přes dva protihráče hůl úspěšného střelce Pavla Chocholouška, na konci zápasu pak přešel přes tři hráče, aby měl snadnou pozici k zakončení v power-play Yahor Hrakholski. Po utkání se postavil před mikrofon klubové redakce.

pá 13.1.2023

Začíná nadstavba: Písek jede po týdnu znovu do vlčího doupěte

V sobotu 14. ledna startuje druholigová nadstavba. Písek obsadil po základní části deváté místo a skončil jen tři body pod první osmičkou, která zaručuje play-off. V nadstavbové skupině B, kde se dvoukolově každý s každým utká o pořadí ve druhé osmičce, mohou Králové zabojovat o jedno ze dvou míst v předkole play-off.

so 7.1.2023

Králové vezou těsnou výhru, rozhodl Hollar

Písecké áčko odcestovalo do dalekého Jablonce, kde je čekal další zápas v jednom týdnu. Vlci si vypracovali po úvodní části vedení o dvě branky. Na začátku prostřední třetiny přišlo navýšení o další gól a s Jihočechy to nevypadalo vůbec dobře. Obrat Králů nastartoval v polovině boje Brož. O dvě minuty později přišel další zásah a kontaktní trefa z hokejky Radoše. Necelých šest minut před koncem vsítili hoši od Otavy vyrovnávací bod zásluhou Březiny. Rozhodující gól vystřelil Hollar a žluto-modří dokonali obrat.

st 7.12.2022

Tři body Písku vystřelil v samotném závěru Prášek!

Velmi vypjatý duel s Klatovy se ve středu odehrál před zraky píseckých diváků. První dvě třetiny hájil Písek těsný jednobrankový náskok, avšak zkraje třetí periody hosté vyrovnali. Už to vypadalo, že šedesát minut základní hrací doby nerozhodně o vítězi, ale minutu a půl před koncem se Králové dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém uspěl nejproduktivnější hráč Písku Lukáš Prášek. Dále se na střeleckou listinu zapsali Koupal, Radoš a Hollar.

pá 7.10.2022

Písek se vrací domů. K Otavě přijedou Řisuty

V 17 hodin v sobotu 8. října startuje další zápas 2. hokejové ligy. Králové z Písku doma vyzvou celek Buldoků z Řisut, kteří odehrají pátý venkovní zápas v řadě kvůli pracím na vlastním zimním stadionu.