Archiv

Aktuální zprávy
čt 2.7.2020

Vedení A-týmu představuje vize pro příští sezony

Jak už redakce webu www.ihcpisek.cz informovala, dospělý hokej v Písku převzala do řízení nová organizace - společnost s ručením omezeným IHC Králové Písek 2020. Vedou ji generální manažer Erik Svoboda, obchodní manažer Zdeněk Šťastný a sportovní manažer a zároveň trenér A-týmu Luboš Rob. Řízení mládežnického hokeje zůstává pod zapsaným spolkem IHC Králové Písek vedeným výkonným výborem předsedy Lukáše Tramby.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 27.1.2019

Víkendová nájezdová loterie juniorů: S Táborem zaváhali, v Třebíči už brali bod navíc

Svěřenci trenéra Volfa zažívají v nadstavbě první krušné chvíle, v neděli 27. ledna krátce před polednem totiž vstoupili do svého druhého víkendového klání, které byli po zauzleném průběhu nuceni zakončit nájezdovou loterií. Tu první absolvovali ve večerních pátečních hodinách, kdy se jim nakonec vymklo z rukou původně velice dobře rozehrané utkání s juniorkou Tábora. Ta se po skončení úvodních dvaceti minut poroučela do šaten s relativně dost podrytou sebedůvěrou - poté co z kraje periody inkasovala hned dvakrát ve vlastní početní výhodě a musela po zaznění první sirény skousnout prozatímní výsledek 5:2, vskutku neměla příliš mnoho důvodů k úsměvu. Velice houževnaté táborské mládí se však ve zbytku zápasu proměnilo v prototyp nepoddajnosti a zejména díky své velké bojovnosti pak dotáhlo duel do samostatných nájezdů, v nichž posléze celý obrat po zásluze dokonalo a doslova a do písmene uteklo hrobníkovi z lopaty, když ve druhé sérii rozhodlo o svém triumfu 6:7. V dnešním střetnutí s výběrem Třebíče to pro změnu byli právě sami Písečtí, ti co museli nepříznivý vývoj zápolení otáčet ve svůj prospěch. Na ledě Horácké Slavie prohrávali po prvních dvaceti minutách těsně o jednu branku, tíhu tohoto vědomí ale jako kdyby ze sebe po přestávkové poradě zdárně setřásli. V prostředním dějství, v němž si oba celky připsaly shodně po dvou trefách, pak sice drželi s domácími krok, přesto zůstávali jen těsně na dostřel. Vyrovnat se jim zásluhou jejich úpornosti podařilo až v závěru řádné hrací doby, kdy Třebíčské překvapili ve vlastním oslabení. To co načali pak úspěšně završili v dovednostní disciplíně, kterou svým nájezdem rozsekl David Pelant.

Preview k zápasu
pá 11.1.2019

Druhá lednová sobota zavede Písek na led Valašského Meziříčí

Musíme zabrat! Písečtí hokejisté cestují 12. ledna na led silného Valašského Meziříčí. Na svěřence trenérů Herra a Šrámka nečeká nic lehkého. Bobři z Valašska jsou druzí ve skupině Východ a ještě donedávna drželi pětizápasovou sérii výher.

Aktuální zprávy
čt 22.11.2018

Jihočeši narazí na Ďábly

Jihočeský výběr se v sobotu utká s dalším těžkým soupeřem, se kterým žádný zápas zatím nehráli. Cesty je zavedou do arény Ďáblů, kteří budou obhajovat druhou příčku ve východní skupině. Souboj mezi oběma celky vypukne v 17 hod.

Preview k zápasu
út 20.11.2018

Do Písku míří Žďár nad Sázavou

Uprostřed týdne čeká domácí tým další náročný soupeř. Na led míří nepříjemný Žďár, který vede skupinu Jih a bude chtít v tomto souboji bodovat. Písečtí okupují střed tabulky, který chtějí uhájit a případně se dotáhnout na třetí Žihadla. Utkání vypukne v 18 hod, kdy bude kotouč vhozen na ledovou plochu.

Mládežnický hokej - zápasy
so 17.11.2018

Třebíči zazvonila hrana: nekompromisní juniorka se prostřílela k jedenáctce

Na Vysočinu, kde měli zkřížit hole s hokejisty Třebíče, dorazili písečtí junioři vzhledem ke svému průběžnému tabulkovému postavení a přesvědčivým výkonům z poslední doby v už tak dobré náladě, velice vlídné přijetí, kterým je domácí počastovali, jí ovšem posléze, leč trochu neplánovaně, k jejich vlastnímu údivu ještě náramně přidalo. S takto jednoznačným průběhem vzájemného střetnutí dvou lídrů tabulek svých základních skupin snad nikdo ani ve snu nepočítal, a tak se po skončení pátečního duelu vznášela v éteru zajímavá otázka: který ze zúčastněných výběrů byl vývojem klání více překvapen? Jihočeši začali na ledě svého rivala úřadovat již v sedmé minutě zápasu, v jejímž rozmezí se dostali do povzbudivého dvoubrankového vedení. Hráči Horácké Slavie na tuto skutečnost prozatím nesvedli nijak adekvátně zareagovat, svým rozčarováním z nevydařeného úvodu zápolení se naopak nechali svázat a modrožlutým dovolili více, než by si bývali přáli. To vyústilo v další dva přesné zásahy celku od Otavy, jenž po prvních dvaceti minutách odcházel do šaten s alarmujícím čtyřbrankovým náskokem. S nástupem do prostředního dějství se toho příliš nezměnilo - hráči IHC i nadále odhodlaně kuli železo, které bylo žhavé, pročež jejich střelecký účet znovu spěšně expandoval - tentokrát ve dvaadvacáté minutě. Bohužel pro Třebíčské, jedna chyba s sebou velice často táhne sto dalších: Písečtí se tak opět způsobem sobě vlastním rozparádili a do sítě soupeře dostali další tři kousky. Mírnou psychickou vzpruhou se pro domácí následně stala korigující trefa z devětatřicáté minuty, kterou napsali tečku za další nevyvedenou periodou, po níž na světelné tabuli zelo strašidelné skóre 1:8. O moc shovívavější nebyli hokejisté Písku ani v posledních dvaceti minutách. Pod svůj kvalitní výkon se podepsali dalšími třemi brankami, kterými noční můra Třebíčských konečně doznala svého konce. Svěřenci trenéra Volfa smetli svého vyzyvatele v poměru 1:11 a mohou se připravovat na neděli, kdy k Otavě dorazí juniorka Příbrami. Po dvou gólech zaznamenali Matěj Novotný a Matěj Přibyl, čtyřmi body pak přispěl k vítězství svého celku Václav Pechlát.

Mládežnický hokej
ne 28.10.2018

Na dveře juniorské šatny klepe nadstavba, kdo s ní k Otavě zavítá?

Svou spanilou jízdu napříč základní částí zakončili písečtí junioři na ledě výběru HC DDM České Budějovice, kde se hokejovému světu představili jako mistři rozluček. Ze závěrečného dýchánku v jihočeské metropoli totiž nakonec učinili divoký střelecký večírek, během něhož svému vyzyvateli zařídili pořádnou kocovinu. Led Českobudějovických opouštěli s půltuctem na střeleckém účtu a čistým kontem, čímž definitivně zpečetili dobytí nejsvrchnější příčky své skupiny, která se v konečném důsledku stala pouze adekvátní protihodnotou za jejich dosavadní výkony, na jejichž základě hráči IHC nastřádali průběžně celkem čtyřiadvacet bodů s bilancí osmi výher a dvou porážek. A protože každý dobrý skutek nemusí být vždy nutně po zásluze potrestán, ale může být i odměněn, posunuli se svěřenci trenéra Volfa mezi osmičku týmů, jež v rámci nadstavbové skupiny P zabojují v následujících měsících o postup do finální části soutěže, kde se pak čtyři nejlepší družstva každé skupiny dle územního principu rozdělení budou moci ucházet o právo účasti v juniorské extralize pro nadcházející sezonu. Síly písecké juniorky tak v nejbližší době nově prověří hokejisté celků SC Kolín, SK Horácká Slavia Třebíč, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Příbram a HC Vajgar Jindřichův Hradec, k nimž se po vydařené úvodní fázi soutěže zařadí i píseckými dosud nepřemožená záloha budějovického Motoru a táborští kohouti, již skončili hned v těsném závěsu za žlutomodrými. Hoši od Otavy se s každým soupeřem utkají celkem čtyřikrát, čeká je tedy osmadvacet utkání, z nichž první odehrají poměrně dost záhy - již v pondělí 29. října odcestují na Vysočinu, kde se pokusí udusat žďárské plameny.

Preview k zápasu
út 11.9.2018

Písek začne sezónu v hnízdě Pucherových žihadel

Písecký druholigový tým čeká ostrý start soutěžního ročníku. Ve středu 12. září ho nemine utkání na ledě nepříjemných Moravských Budějovic, se kterými v minulém ročníku uhrál jen bod po domácí prohře v nájezdech. Utkání na žhavém ledě budějovických žihadel začíná v 18 hodin.

Zápasy
ne 9.9.2018

Vítězná generálka. Písek vyhrál v Praze o gól

Písečtí hokejisté zvládli přestřelku na ledě druholigového týmu HC Letci Letňany a v poslední přípravě vyhráli 6:5. Za Jihočechy skóroval dvakrát Petr Hučko a jednou Jan Sýbek, Jakub Volf a obránci Jan Turek a Ondřej Hora.

Aktuální zprávy
po 2.7.2018

Písecký A-tým dře pod novými trenéry. Po pauze vyjede na led

Dravé mládí a zkušenost. Tak je složená nová trenérská dvojice u píseckého druholigového A-týmu, který vedou do nové sezóny mladý trenér Karel Herr a zkušený asistent Václav Šrámek. První jmenovaný přišel do Písku v loňském roce k mladšímu dorostu, kde uplatňoval zkušenosti z vedení mládeže na Spartě. V sezóně několikrát nastoupil i v sestavě áčka. Matadora Václava Šrámka asi není třeba v Písku představovat.

Rozhovory
pá 30.3.2018

David Všetečka po konci kariéry: Třinec pro mě byl vstupenka do velkého hokeje

V necelých devětatřiceti letech ukončil pestrou hokejovou kariéru písecký odchovanec David Všetečka (na snímku při působení ve Francii). V dresu prvoligového píseckého A-týmu se poprvé ukázal v sezóně 1999/2000, ve které nastupoval i za píseckou juniorku a také za tehdy druholigové Strakonice. Kariéra tvrdého obránce a pracanta začala strmě stoupat a výkony v dresu IHC vynesly Davidu Všetečkovi angažmá v extraligovém Třinci. V nejvyšší soutěži nasbíral starty také za Vsetín, Litvínov a Plzeň, výraznou stopu nechal David Všetečka také v prvoligovém Chomutově, Mladé Boleslavi nebo Prostějově. V sezónách 2010/2011 a 2011/2012 se po postupu Písku do první ligy David Všetečka k Otavě vrátil. Následovalo angažmá ve Francii, krátká epizoda v krajské lize za Písek a pak závěr kariéry na Slovensku, kde zkušený bek naposledy oblékal dresy Senice, Skalice, Spišské Nové Vsi a Bardejova. Na konci této sezóny David Všetečka ohlásil konec aktivní kariéry.

Preview k zápasu
so 27.1.2018

Kdo s koho? Poslední Písek zkusí přehrát momentálně tápající Tábor

V sobotu 27. ledna vyrazí Písečtí k Jordánu, aby se letos již počtvrté utkali s hokejisty Tábora, kteří by ze svých dresů konečně rádi odpárali pomyslnou nálepku týmu nacházejícího se uprostřed výsledkové krize. Tu bohužel pro ně dokládá vleklá série šesti nepříjemných porážek v řadě. Do utkání však nepochybně nastoupí povzbuzeni hřejivou vzpomínkou na svůj nelehce vydobytý triumf v posledním vzájemném střetnutí, jenž by nejenže velice rádi zopakovali, kromě toho by jím mohli alespoň částečně slepit své momentálně dosti pošramocené sebevědomí. Hráči IHC ovšem mají při ohlédnutí se za předešlým střetnutím rovněž na čem stavět, s kohouty totiž vedli solidní a vyrovnanou partii, musejí tedy doufat, že jim recept na jejich jihočeskému derby dominujícího rivala utkvěl v paměti. Začátek utkání je naplánován na 18:00 hod.

Mládežnický hokej - zápasy
pá 22.12.2017

Štědře naladění starší dorostenci nadělili Zbraslavi devítku

Posledním soupeřem pro rok 2017 byl píseckým starším dorostencům momentálně se na spodku tabulky krčící výběr TJ Slavoj Zbraslav, kterému Písečtí v rámci blížících se svátků klidu a míru předvedli vyjma svých hokejových dovedností i své dobré vychování. Svěřenci trenéra Volfa totiž moc dobře vědí, že na návštěvu se zkrátka a dobře nikdy nejezdí s prázdnou, pročež se neopovážili přinést na stůl svého rivala byť jen malý kousek pasivity. Ba právě naopak - do dárkového koše pro Zbraslavské postupně zdárně napěchovali pořádně tučnou gólovou nadílku, která nakonec čítala rovnou devět přesných zásahů. Velká střelecká výřečnost mladých Jihočechů však přeci jenom nenechala domácí celek až tak úplně v klidu: hokejisté Slavoje ji posléze dokonce začali považovat za mírně nezdvořilou, na konto čehož se vyburcovali k tomu do vývoje klání rovněž několikrát rozhodně promluvit. To se jim sice podařilo dohromady třikrát, na vykompenzování štědrosti hráčů IHC to ovšem zdaleka nestačilo. Sólo při zpěvu oslavné koledy by si pak dnes klidně mohl za odměnu střihnout především obránce Ondřej Hora, který se pod závěrečný prosincový triumf svého týmu podepsal hattrickem a třemi asistencemi.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 15.10.2017

Starší dorostenci vydrancovali led českokrumlovského Slavoje

Rozpis ligových utkání tentokrát nasměroval písecké mládí do malebného Českého Krumlova, kde mu v rámci nedělního odpoledne hrálo do karet snad úplně všechno: papírovým předpokladem, jenž jej pasoval do role zápasového favorita počínaje, následným hladkým průběhem celého klání a zejména jeho výsledkem konče. Přestože střetnutí s hokejisty Slavoje muselo mít pro část otavského výběru poněkud zvláštní příchuť, neboť někteří z řad modrožlutých mají s inkasováním obdobně bohatých gólových nadílek vlastní zkušenost z uplynulé sezony, hokejovým bohům jako kdyby skutečnost, že letošní sestava staršího dorostu udělala i spolu s novým lodivodem za minulostí pořádně tlustou čáru, neutekla. Úloha obávaných plenitelů soupeřova ledu tak byla pro dnešek přiřknuta právě hráčům IHC, kteří se s touto pomyslnou nálepkou na dresu vskutku vyřádili, když svého rivala z opačného pólu tabulky nekompromisně smetli čtrnácti přesnými zásahy. Na způsob, jímž sílící písecký tajfun zmírnit, přišel domácí celek pouze jednou jedinkrát, což ovšem na konečné sčítání škod nemělo de facto žádný vliv. Vedle čtyř dvougólových střelců, mezi něž se zařadili Novák, Fríd, Stauber a Novotný se vyjímaly především výkony obránců - Matěji Pokornému se podařilo zkompletovat hattrick, Ondřej Hora si pak vedle jedné trefy připsal ještě tři asistence.

Mládežnický hokej - zápasy
st 7.12.2016

Na své cestě do Třebíče junioři tentokrát klopýtli

Středa písecké juniorce zřejmě příliš nesvědčí. Své síly uprostřed týdne změřili mladíci od Otavy s výběrem Třebíče, jenž posledních několik utkání disponuje výtečnou formou. Na své výkony navázali hráči Horácké Slavie i tentokrát, když se jim podařilo zužitkovat velkou střeleckou převahu, díky níž nakonec svého soupeře předčili v poměru 5:1. Písečtí si svůj jediný přesný zásah připsali již v úvodní dvacetiminutovce zásluhou Adama Nováka.

Další stránky
123456>>

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy