Archiv

Preview k zápasu
po 5.2.2024

Jihočeši míří do Kralup nad Vltavou!

Královská družina se po pěti vítězných duelech v řadě zasekla. Aktuálně mužstvo Písku sužuje již třetí prohra za sebou a zároveň vyschnul Králům střelný prach. Ve třech odehraných zápasech vstřelili hokejisté IHC pouze jeden gól, a to proti Chebu. Králové nenašli recept na brankáře Hronova a Benátek nad Jizerou. Rozjede se brankostroj Písku proti Kralupům? Utkání o nadstavbové body vypukne ve středu v 18:00.

Zápasy
so 25.11.2023

Králové vezou body z Kralup nad Vltavou!

Tuhá bitva o body se odehrála v Kralupech nad Vltavou. Písek opět utkání absolvoval v poněkud okleštěné sestavě vinou virového onemocnění. Napjaté utkání dospělo až do nastaveného času, kde o výhře rozhodla rána v podání Yahora Hrahkolskiho. Na listinu střelců se ještě zapsal Matiášek a poprvé v dresu Králů skóroval Ženíšek.

Zápasy
ne 5.11.2023

Písek se v Děčíně rval o body, ale odjel z prázdnou

Když Králové nabrali v Děčíně do poloviny zápasu manko 3:0, zdálo se, že zápas je ztracený. Jenže sympaticky bojující celek Písku se na ledě čtvrtého týmu tabulky nezvdal a díky dvěma trefám Yahora Hrakholskiho snížil na 3:2. Do druhé přestávky pak přidal krásný gól i kapitán Lukáš Volf a bylo vyrovnáno! Slepené trefy medvědů v úvodu třetí částy však přiřkly body Děčínu, i když Králové zvládli zápas díky trefě Martina Koupala zdramatizovat. Písek prohrál 6:4.

Aktuální zprávy
po 30.10.2023

Výsledkový servis mládeže

Přinášíme výsledkový servis písecké mládeže po uplynulém víkendu.

út 10.10.2023

Vzhůru do Slaného! Králové zaútočí na buldoky

Třetí venkovní zápas v řadě. Písečtí hokejisté zajíždějí v rámci sedmého kola 2. hokejové ligy na led zimního stadionu ve Slaném, kde má své domácí prostředí celek Řisut. Zápas začíná ve středu 11. října v 18.30.

Zápasy
so 7.10.2023

Ztracené vedení Písek nepoložilo. V Ústí vyválčil cennou výhru!

Je zo už dvanáct let a dva měsíce, kdy Písek naposledy vyhrál v Ústí nad Labem. To tehdy ještě oba týmy válčily ve druhé nejvyšší soutěži. Pak se jejich cesty na dlouho rozešly. Střetly se už loni o patro níž a Králové dokázali, že favoritovi umí zatopit. Tentokrát ho na venkovním kluzišti překvapili výhrou za tři body! Písek v Ústí nad Labem dvakrát otáčel zápas a po trefách Jana Radoše, Martina Koupala, dvou gólech Tomáše Hollara a rozhodující ráně Yahora Hrakholskiho vyhrál 5:4.

Zápasy
st 20.9.2023

Písek půl zápasu vedl, ale v generálce se nakonec radoval soupeř

Vyrovnaný zápas v havlíčkobrodké Kotlině nabídl výborný start Písku, který se v první třetině po trefách Jana Matiáška a Lukáše Volfa ujal vedení 0:2. Náskok drželi Králové do půlky zápasu, kdy Bruslaři dvěma slepenými góly srovnali. Pak začala přestřelka, při které si Králové ještě jednou díky trefě Yahora Hrakholskiho vzali vedení, ale domácí znovu našli odpověď a vývoj otočili na 4:3. Yahor Hrakoholski ještě zvládl vyrovnat, ale v závěru se z výhry radovali šťastnější Bruslaři, kteří pečetili výhru 6:4 trefou do prázdné branky.

út 5.9.2023

Odveta! Písek se představí v Milevsku

Přesně po týdnu se zopakuje utkání mezi Pískem a Milevskem, které se ale tentokrát odehraje u píseckého rivala. Králové v prvním vzájemném duelu zvítězili 4:2, avšak výhra se nerodila úplně podle představ. Budou milevští hokejisté kousat i na vlastní půdě?

po 19.6.2023

Redakce IHC slaví úspěch v anketě Zlatý Gregor

Redakce IHC Králové Písek zaznamenala o víkendu úspěch na celostátním setkání reportérů, redaktorů a novinářů spolčnosti eSports.cz, s.r.o., která provozuje webové stránky většiny klubů nejen napříč hokejovými a fotbalovými soutěžemi v Česku. V hlavní kategorii Zlatý Gregor se mezi pětici oceněných dostal šéfredaktor našeho webu Petr Eliáš.

čt 2.7.2020

Vedení A-týmu představuje vize pro příští sezony

Jak už redakce webu www.ihcpisek.cz informovala, dospělý hokej v Písku převzala do řízení nová organizace - společnost s ručením omezeným IHC Králové Písek 2020. Vedou ji generální manažer Erik Svoboda, obchodní manažer Zdeněk Šťastný a sportovní manažer a zároveň trenér A-týmu Luboš Rob. Řízení mládežnického hokeje zůstává pod zapsaným spolkem IHC Králové Písek vedeným výkonným výborem předsedy Lukáše Tramby.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 27.1.2019

Víkendová nájezdová loterie juniorů: S Táborem zaváhali, v Třebíči už brali bod navíc

Svěřenci trenéra Volfa zažívají v nadstavbě první krušné chvíle, v neděli 27. ledna krátce před polednem totiž vstoupili do svého druhého víkendového klání, které byli po zauzleném průběhu nuceni zakončit nájezdovou loterií. Tu první absolvovali ve večerních pátečních hodinách, kdy se jim nakonec vymklo z rukou původně velice dobře rozehrané utkání s juniorkou Tábora. Ta se po skončení úvodních dvaceti minut poroučela do šaten s relativně dost podrytou sebedůvěrou - poté co z kraje periody inkasovala hned dvakrát ve vlastní početní výhodě a musela po zaznění první sirény skousnout prozatímní výsledek 5:2, vskutku neměla příliš mnoho důvodů k úsměvu. Velice houževnaté táborské mládí se však ve zbytku zápasu proměnilo v prototyp nepoddajnosti a zejména díky své velké bojovnosti pak dotáhlo duel do samostatných nájezdů, v nichž posléze celý obrat po zásluze dokonalo a doslova a do písmene uteklo hrobníkovi z lopaty, když ve druhé sérii rozhodlo o svém triumfu 6:7. V dnešním střetnutí s výběrem Třebíče to pro změnu byli právě sami Písečtí, ti co museli nepříznivý vývoj zápolení otáčet ve svůj prospěch. Na ledě Horácké Slavie prohrávali po prvních dvaceti minutách těsně o jednu branku, tíhu tohoto vědomí ale jako kdyby ze sebe po přestávkové poradě zdárně setřásli. V prostředním dějství, v němž si oba celky připsaly shodně po dvou trefách, pak sice drželi s domácími krok, přesto zůstávali jen těsně na dostřel. Vyrovnat se jim zásluhou jejich úpornosti podařilo až v závěru řádné hrací doby, kdy Třebíčské překvapili ve vlastním oslabení. To co načali pak úspěšně završili v dovednostní disciplíně, kterou svým nájezdem rozsekl David Pelant.

pá 11.1.2019

Druhá lednová sobota zavede Písek na led Valašského Meziříčí

Musíme zabrat! Písečtí hokejisté cestují 12. ledna na led silného Valašského Meziříčí. Na svěřence trenérů Herra a Šrámka nečeká nic lehkého. Bobři z Valašska jsou druzí ve skupině Východ a ještě donedávna drželi pětizápasovou sérii výher.

čt 22.11.2018

Jihočeši narazí na Ďábly

Jihočeský výběr se v sobotu utká s dalším těžkým soupeřem, se kterým žádný zápas zatím nehráli. Cesty je zavedou do arény Ďáblů, kteří budou obhajovat druhou příčku ve východní skupině. Souboj mezi oběma celky vypukne v 17 hod.

út 20.11.2018

Do Písku míří Žďár nad Sázavou

Uprostřed týdne čeká domácí tým další náročný soupeř. Na led míří nepříjemný Žďár, který vede skupinu Jih a bude chtít v tomto souboji bodovat. Písečtí okupují střed tabulky, který chtějí uhájit a případně se dotáhnout na třetí Žihadla. Utkání vypukne v 18 hod, kdy bude kotouč vhozen na ledovou plochu.

so 17.11.2018

Třebíči zazvonila hrana: nekompromisní juniorka se prostřílela k jedenáctce

Na Vysočinu, kde měli zkřížit hole s hokejisty Třebíče, dorazili písečtí junioři vzhledem ke svému průběžnému tabulkovému postavení a přesvědčivým výkonům z poslední doby v už tak dobré náladě, velice vlídné přijetí, kterým je domácí počastovali, jí ovšem posléze, leč trochu neplánovaně, k jejich vlastnímu údivu ještě náramně přidalo. S takto jednoznačným průběhem vzájemného střetnutí dvou lídrů tabulek svých základních skupin snad nikdo ani ve snu nepočítal, a tak se po skončení pátečního duelu vznášela v éteru zajímavá otázka: který ze zúčastněných výběrů byl vývojem klání více překvapen? Jihočeši začali na ledě svého rivala úřadovat již v sedmé minutě zápasu, v jejímž rozmezí se dostali do povzbudivého dvoubrankového vedení. Hráči Horácké Slavie na tuto skutečnost prozatím nesvedli nijak adekvátně zareagovat, svým rozčarováním z nevydařeného úvodu zápolení se naopak nechali svázat a modrožlutým dovolili více, než by si bývali přáli. To vyústilo v další dva přesné zásahy celku od Otavy, jenž po prvních dvaceti minutách odcházel do šaten s alarmujícím čtyřbrankovým náskokem. S nástupem do prostředního dějství se toho příliš nezměnilo - hráči IHC i nadále odhodlaně kuli železo, které bylo žhavé, pročež jejich střelecký účet znovu spěšně expandoval - tentokrát ve dvaadvacáté minutě. Bohužel pro Třebíčské, jedna chyba s sebou velice často táhne sto dalších: Písečtí se tak opět způsobem sobě vlastním rozparádili a do sítě soupeře dostali další tři kousky. Mírnou psychickou vzpruhou se pro domácí následně stala korigující trefa z devětatřicáté minuty, kterou napsali tečku za další nevyvedenou periodou, po níž na světelné tabuli zelo strašidelné skóre 1:8. O moc shovívavější nebyli hokejisté Písku ani v posledních dvaceti minutách. Pod svůj kvalitní výkon se podepsali dalšími třemi brankami, kterými noční můra Třebíčských konečně doznala svého konce. Svěřenci trenéra Volfa smetli svého vyzyvatele v poměru 1:11 a mohou se připravovat na neděli, kdy k Otavě dorazí juniorka Příbrami. Po dvou gólech zaznamenali Matěj Novotný a Matěj Přibyl, čtyřmi body pak přispěl k vítězství svého celku Václav Pechlát.