Archiv

Preview k zápasu
pá 2.2.2024

Všichni na zimák! Přijedou Benátky!

I po dvou venkovních nezdarech není nic ztraceno a Králové stále bojují o předkolo play-off. Tentokrát se jim do cesty postaví Benátky nad Jizerou, které jsou v nadstavbové skupině na druhé příčce. Zaskočí Jihočeši papírového favorita a předvedou před domácím publikem další skvělou show? Zápas vypukne v sobotu v tradičních 17:00!

pá 8.12.2023

Králové míří do Benátek!

Svěřence kouče Mazance čeká druholigová bitva v Benátkách nad Jizerou. Povede se Králům zlomit nepříznivou sérii? Utkání vypukne v sobotu v netradičním čase – 15:00.

po 10.10.2016

Do královského města přijede Kolín

Domácí tým od Otavy čeká další silný soupeř. Tentokrát do Písku přijede středočeský Kolín. Dá se očekávat velmi zajímavý hokej. Úvodní vhazování utkání sedmého kola je plánováno na 18 hodin. Přijďte si zafandit svému týmu. Sousedé ve vyrovnané tabulce skupiny střed spolu svedli v minulé sezóně na píseckém ledě napínavý duel, který byl reklamou na druholigový hokej. Šťastnější byli tehdy kolínští hokejisté. Písek je aktuálně čtvrtý s 12 body, Kolín je pátý a bodů má 10.

Mládežnický hokej - zápasy
po 19.2.2007

Tříbodový víkend písecké juniorky

Pražské juniorské týmy Písek nepřemohly. Nejprve Kobra v pátek a poté ani Hvězda v neděli nenašla více než dvakrát za zápas recept na spolehlivého Jakuba Myslivce v brance Jihočechů. A přitom zvláště z Kobry jde strach, vždyť v neděli uštkla na táborském ledě tamní kohouty. A ti přitom vedou tabulku. Písek po remíze a výhře bere tři body, zůstává na druhém místě a výrazně tak nakročil k blížící se baráži. K víkendu se vrací vedoucí mužstva Vladimír Bican.

ne 10.12.2006

Junioři přetlačili Kolín a dál vedou ligu

Naposledy se skvěle chytajícím českobudějovickým Klestilem v zádech a s produktivním bekem Mazancem ze Slavie na modré čáře se juniorka postavila dalšímu těžkému soupeři. Poté, co minulý týden odsunula ze špičky Letňany, učinila to samé tentokrát i s Kolínem. Po bezbrankové úvodní třetině taktické bitvy se dvakrát prosadil Pavel Kouba, na následné snížení vyspělým hokejem se prezentujících Kozlů z Kolína reagoval v posledním dějství Jankovský, těžící ze skvělé práce kapitána Margety. Ten se brzy po opětovném snížení hostů prosadil i sám a zařídil tak konečné, vybojované vítězství. Juniorům zbývá poslední krok k osamostatnění se na čele – v pátek musejí doma porazit Tábor, který má stejně bodů jako mladíci IHC.

so 21.10.2006

Junioři opět rozdávali chudým

Minulý týden prohráli junioři s posledními Popovicemi, kterým tak dovolili odpoutat se ode dna tabulky, v neděli přišla vydřená výhra nad Příbramí. Tentokrát dorazily do Písku Klatovy, tedy mužstvo mezi tím klesnuvší taktéž na desáté místo. Hosté se uvedli prakticky okamžitě – českobudějovickou posilu Klestila v brance IHC překonali už po sedmatřiceti sekundách. Dvěma brankami pak otočil skóre obránce Pavel Jankovský, do šaten se ale po úvodní divoké třetině šlo za stavu 3:3. V sedmé minutě poslední části navázal na dalšího dvougólového střelce Šimoníka Kouba a Písek vedl už 5:3. Klatovští ale i tentokrát dokázali srovnat a podpořeni velmi dobrým výkonem střídajícího brankáře Baara, který vynuloval domácí střelce, ukořistili bod.

čt 24.8.2006

Juniorka rozhadrovala Klatovy

Pouze jednu minutu a devětačtyřicet vteřin se zdálo, že Klatovští budou domácím juniorům adekvátním soupeřem. Ve zmíněném čase totiž hostujícího brankáře poprvé propálil písecký Petele a odstartoval tak netušenou kanonádu. Postupně se pak totiž trefovali jeden po druhém hráči ve žlutých dresech. Dvakrát uspět se povedlo Stropnickému, Fořtovi a Peštovi. Potřetí během čtyř utkání se trefil – a opět nádherně – bek Pavel Jankovský. Hosté stačili jen snížit na 4:1, pak už jen naštvaně mlátili do mantinelů při každé další ráně. Trenéři Rybáček s Malým v zápase protočili téměř šest útočných formací, šanci tak dostal v podstatě kompletní kádr.

pá 18.8.2006

Junioři neudrželi slibný náskok

S bratislavským celkem Ružinov sehrála další přípravný zápas juniorka. V domácí bráně se tentokrát uvedl perfektním výkonem Jakub Husa, který za první polovinu hrací doby nepustil za svá záda ani jednu z hromady těžkých střel, kterou na něho skvěle hrající Slováci vyslali. Následně přepustil na několik minut své místo Myslivcovi, který se během poslední třetiny zranil. Avšak ani návrat Husy už nezabránil obratu skóre. To bylo ještě po druhé přestávce příznivější pro Písecké v poměru 2:0, když se krásně trefil obránce Jankovský a s dorážkou uspěl novic Zeman. Pak ovšem brankové zápisy plnili jen hosté. A učinili tak čtyřikrát. S dorostenci stejného mužstva sehráli o den dříve přátelský zápas mladší hráči z kádru juniorky. Soupeřům s ročníkem narození 1989 a výše podlehli 5:2. Góly dávali po asistencích Bicana Habart a Silbernágl.

čt 10.8.2006

Juniorka v přípravě roznesla chabé Kladno

K úvodnímu zápasu herní přípravy na nadcházející sezónu nastoupili ve čtvrtek večer i junioři. Na písecký led zavítal tým PZ Kladna, v jehož dresu se uvedli hlavně mladí hráči. Ti naprosto nestíhali tempo domácích, kteří, ač nehráli v nijak oslnivé formě, sázeli jednu branku za druhou. Díky skvělé práci kapitána Hory se hned v úvodu trefil dvakrát Fořt. Mezi jeho úspěchy se vklínila i elegantní rána obránce Jankovského. Tři góly nasázel díky šťastným odrazům i výborně fungující spolupráci s Margetou Jakub Bican, sedmé jméno ve střelecké listině patří Tomáši Růžičkovi. Za Písek si poprvé zahrál i sedmnáctiletý lotyšský obránce Andis Cirulis. Jediným problémem pak je vyhozené rameno Jana Hory.

čt 29.6.2006

Jan Rybáček už se těší na led

Po úspěšné sezóně zůstal Jan Rybáček trenérem píseckých juniorů, ačkoliv do poslední chvíle nevěděl, kde zakotví. Prvního května ale započal letní přípravu se svými ovečkami, které na jaře dovedl až do baráže o extraligu. Mužstvo, ochuzené o odcházející Gajovského, Ondrejce a Maršíka, ale i o Stropnického, Jungbauera, Klase či Růžičku, kteří se už hlásili trenérům Šperlovi a Slabému jakožto hráči A týmu, absolvovalo dva měsíce dřiny, na jejímž konci dostal jeho ambiciózní kouč možnost podělit se o své poznatky a plány.

pá 23.6.2006

Souhrn: Mládež v sezóně 2005/06

V článku naleznete kompletní statistické údaje k sezoně 2005 - 2006 mládeže a žáků od druhých tříd do devátých. Nejprve si připomenete umístnění jednotlivých týmů ve svých soutěžích a poté se můžete seznámit s kanadským bodováním mladých nadějí píseckého hokeje.

út 11.4.2006

Jan Rybáček: U všech hráčů došlo ke zlepšení!

Písecká juniorka se letos změnila. Hodně. Odešla řada hráčů, na nichž se v minulosti stavělo - ať už to byl Kica, Blovský, Mikl, Peroutka nebo Filip Procházka – a na jejich místa musela naskočit řada hráčů z loňského dorostu bez zkušeností s juniorským hokejem. Během letní přípravy přišel i nový kouč – strakonický učitel s trenérskou licencí A a několikaletými zkušenostmi Jan Rybáček, který z hordy mladíků vybudoval obstojný a konkurenceschopný tým. Soubor píseckých nadějí se však během dlouhé sezóny nevyhnul zaváháním, a nakonec si kýžený cíl, postup do baráže o extraligu, na jisto zařídil až v úplně posledním zápase. V následných bojích s dalšími třemi nejlepšími mužstvy juniorské ligy si vedli Písečáci statečně, nezískali ale ani bod. I příští rok tedy budou válčit s ligovými soupeři. O právě skončené sezóně jsme si s trenérem nejstarší mládežnické kategorie povídali na dlouhé cestě z přátelského utkání ve Vídni…

so 7.1.2006

Ondrejec je v juniorce nejproduktivnější…. Obránce!

Ve zlaté dorostenecké sezóně 2003/04 dělal centra duetu hokejových virtuózů Gajovský - Holec a výrazně, mimochodem jako kapitán, pomohl k mnohokrát vzpomínanému prvnímu místu v lize. I celou dobu předtím, ačkoliv sem tam do zadních řad nakoukl, byl kovaným útočníkem. Ať už v mateřských Českých Budějovicích nebo později v Písku. A teď se zasvěcenému čtenáři musí při pohledu na soupisku juniorů zdát něco v nepořádku… Petr Ondrejec - obránce, stojí tam psáno modré na žlutém. Ano, je to tak. Z mohutného forvarda s pětapadesátkou je mohutný obránce s pětapadesátkou. Proč? Jak? I na tyto otázky odpovídal vyhlášený vtipálek po svém prvním ostrém utkání na novém postu.

pá 6.1.2006

Ze začátku klídek, nakonec drama

Když vám po třech minutách hry svítí na tabuli skóre 2:0 a vy do první přestávky ještě o jeden gól zvýšíte, řeknete si asi, že tenhle zápas už v klidu dohrajete. Nějaká branka na 3:1 z pětatřicáté minuty vás nerozhodí. Naopak – máte Nikolu Gajovského a ten vám vrátí třígólový náskok. Ale soupeř najednou začne víc a víc kousat a vy nevíte, co s tím! Najednou je to 4:3. Pešta vám sice šest minut před koncem trefí pátý gól, ale vy v zápětí opět inkasujete. Začínáte se bát o osud zápasu. Pojistkou do prázdné brány ale už přece jen kloudný výsledek udržíte… Tak takhle to vypadalo v pátek při zápase juniorů s Rokycany. Ke třem tradičním trefám Gajovského přidali svůj díl Holec, sváteční střelec Pavel Jankovský a zmíněný Stanislav Pešta. Na třech gólech se podílela probouzející se dvojice Růžička – Šimoník, asistenci si připsal i Petr Ondrejec, který odehrál první mistrovské utkání na postu obránce.

út 3.1.2006

Juniorka skončila na domácím turnaji třetí

Na samý konec roku, 29. a 30. prosince, přichystalo písecké vedení juniorský turnaj, kde startovaly čtyři týmy – vedle domácího IHC to byly extraligové České Budějovice, dále Třebíč a rakouský Linec, s kterým junioři sehráli 22. 12. přátelské utkání. Po cenné remíze 2:2 s HCČB prohráli Písečtí s Třebíčí vysoko 2:7 a na závěr podobným stylem převálcovali Linec 8:2. Zápas o třetí místo proti stejnému soupeři přinesl ještě větší výprask v podobě výsledku 12:1. V souboji o zlato uspěly České Budějovice, když porazily Horáckou Slávii 4:0. Nejlepším kanonýrem turnaje byl vyhlášen domácí Jan Hora, cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Matěj Lukeš za svůj výborný výkon v prvním utkání.