Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
ne 27.11.2016

V Jihlavě se strhl napínavý souboj, mladší dorostenci však nakonec výhru neslavili

Mladší dorostenci byli jediným celkem, jenž v neděli aktivně hájil barvy klubu IHC. Ke svému dnešnímu utkání zamířili do Jihlavy, kterou v posledním vzájemném klání dokázali navzdory nepříznivým prognózám porazit. Že nešlo o pouhou náhodu stvrdili i tentokrát, když s Duklou sehráli další vyrovnaný duel. Ještě po skončení druhé dvacetiminutovky měli písečtí mladíci na kontě těsné vedení 2:3, o které je však domácí hráči svedli v závěru zápasu nakonec připravit. Po napínavé přestřelce, díky níž se skóre srovnalo na 5:5, totiž překonali Jihlavští píseckého gólmana šťastně i po šesté, na což už hostující tým odpovědět nedokázal. Za zmínku stojí alespoň fakt, že Jihočeši těžili v průběhu souboje především z přesilových her, během nichž se trefili hned třikrát. Po dvou gólech si připsali Kouba a Andrle, jedním zásahem podpořil výkon Písku obránce Kroupa.

Mládežnický hokej
po 31.3.2014

Sedmáci druzí v Benátkách nad Jizerou

V sobotu 29.3. se IHC Písek (ročník 2001) zúčastnil turnaje v Benátkách nad Jizerou, utkalo se celkem 5 týmů systémem každý s každým. IHC Písek obsadil konečné velmi pěkné druhé místo.

čt 10.1.2013

LAKMILK Cup opanoval tým HC Energie Karlovy Vary, stříbro bere Písek

Ohlédnutí za vánočním turnajem žáků ročníku 03/04. Ceny jim předal písecký odchovanec Jakub Kovář.

pá 19.12.2008

Junioři přerušili sérii nepříznivých zápasů

Písek se ve 25. kole juniorské ligy utkal na svém ledě s poslední Příbramí. O vítězi zápasu bylo jasno takřka již po první třetině, domácí měli převahu a také ji vyjádřili dvěma góly, přičemž ten druhý Tomáše Kroupy se ukázal v závěru jako vítězný. Kroupa přidal ještě asistence u prvního a třetího gólu mužstva trenéra Krupky, čímž výrazně přispěl k ukončení série sedmi nevyhraných zápasů v řadě. Další trefy přidali Křišťan, Bernad, Bican a Durčák. Před Vánoci stihnou junioři Písku ještě nedělní utkání na Kobře Praha.

so 4.10.2008

Další výhru oslavila písecká juniorka před domácím publikem

P í s e k - Další vysokou výhrou potvrdili domácí svou skvělou formu. Tentokrát se proti Písku postavil tým z Příbrami, který je známý svou tvrdou hrou. Bylo to znát i v tomto utkání, kdy však hosté doplatili na četná oslabení. Největší podíl na výhře domácích měli Karel Ingriš a Tomáš Kroupa. Oba dva hráči si připsali dva góly a jednu asistenci. Nesmíme zapomenout na skvělý výkon obou brankařů Písku, z kterýchž si Václav Tábor odnesl ze zápasu dokonce dvě asistence.

so 2.8.2008

První přípravný zápas juniorům vůbec nevyšel

P í s e k - V prvním přípravném zápase se juniorka střetla s týmem HC Dukla Jihlava. Do zápasu vešlo lépe družstvo domácích. První písecký gól a taky jedinný vedoucí gól vstřelil Tomáš Kroupa. Potom se ale zápasu zmocnilo mužstvo JIhlavy.

ne 16.12.2007

Junioři Písku začínají doma zářit, pražská Kobra se u Otavy střelecky neprosadila

Junioři napravili páteční těsnou prohru v Rokycanech a na svém ledě čtyřbrankovým přídělem jednoznačně porazili pražskou Kobru. Do vedení se Jihočeši dostali již ve čtvrté minutě, když využil Kroupa špatné rozehrávky hostující obrany. Těsně před první přestavkou zvýšil po Tajblově přihrávce Ingriš . Po bezbrankové druhé třetině přišla další změna stavu v pětačtyřicáté minutě zásluhou Tomáše Růžičky. V závěru ještě přidal svoji druhou branku Ingriš, čímž zároveň uzavřel brankový účet. Poslední utkání před přestávkou čeká juniory v pátek na ledě Českého Krumlova.

st 15.8.2007

Juniorka vzdorovala klatovskému áčku, Novák se blýskl hattrickem

Písecká juniorka stále čeká na své první vítězství v přípravě. Po porážkách s Příbramí a Českými Budějovicemi podlehli Písečtí i v Klatovech. Ovšem žádnou ostudu neutržili, protože jim soupeřem bylo druholigové áčko HC Klatovy, které nakonec zvítězilo jen nejtěsnějším poměrem 5:4. Hattrickem v dresu Jihočechů se blýskl útočník Vladimír Novák. Na druhé straně se třikrát prosadil Jiří Heřmánek.

so 17.3.2007

Není to ani překvapení ani zklamání!

Nepříliš dobrá letní příprava a pak velmi těžké rozlosování na začátku sezóny. Poté, co Písečtí mladíci vyjeli na led, vyvíjela se přípravná utkání "relativně" dobře - jejich výsledky napovídaly, že by pro dorostence mohl být letošní ročník celkem úspěšný. Se svým trenérem Václavem Šrámkem a jeho asistenty, kterými byli v průběhu sezóny jak Vokurka, tak Slabý a nynější hráč "A" mužstva Filipi, bohužel neskončili tam, kde by si všichni přáli. Podle slov hlavního trenéra Šrámka však není osmá příčka v tabulce zase takovým neštěstím - "My jsme sehráli spoustu vyrovnaných zápasů, asi tohle mužstvo mělo na víc, ale chyběla nám zkušenost a týmová pohoda."

pá 2.3.2007

Vajgar u Otavy vítězně!

KLH Vajgar Jindřichův Hradec směřující do baráže o dorosteneckou extraligu se v Písku nenechal zahanbit a porazil domácí IHC v poměru 3:0. Písečtí nedokázali překonat hostujícího brankáře Krásného ani jednou a bez vstřelených gólů se zkrátka vyhrávat nedá. Přesto nejvíce vířil vajgarskou obranu Tomáš Kroupa, ani tento střelec však na hostujícího gólmana recept nenalezl a zanechal svítící nulu na světelné tabuli. Písecké dorostence nyní čeká poslední ligové utkání - sezonu zakončí v neděli na pražském klužisti v Letňanech s místními letci.

so 3.2.2007

Mladíci vybojovali nakonec bod

Až do posledních minut napínali písečtí dorostenci diváky při pátečním zápase ligy dorostu. Dlouho prohrávali o jedinou branku. Šance spalovali jak na běžícím pásu. Gólman hostů Vejvoda s přehledem lapal každou nebezpečnou střelu. Hrozilo, že sérii tří proher v řadě se ještě rozroste. Minutu a půl před koncem si hosté vzali oddechový čas. Rady trenéra však nepomohly. Hned po následném buly vybojoval puk nejlepší hráč zápasu Tomáš Kroupa, předložil Tajblovi a ten zajistil, že nějaký ten bod zůstal doma v Písku.

čt 18.1.2007

Dorostenci jedou na led vedoucího Vajgaru!

Velmi těžkého soupeře mají písečtí dorostenci na své cestě ligou. V pátek je čeká první tým tabulky – Vajgar Jindřichův Hradec. Písečtí však nejsou v zápase úplným outsiderem, vždyť jejich poslední výsledky dokazují, že špatný start do ligy byla velká náhoda. Karel Slabý vystřídal nyní aktivního hokejistu Filipiho a spolu s Václavem Šrámkem slavil minulý týden dvě výhry – 4:3 nad Nymburkem a 7:0 proti poslední Příbrami. V článku hovoří zkušený kouč o svých nových svěřencích. V pátek rovněž hrají junioři – od 19,00 přivítají na domácím ledě Klatovy!

pá 3.11.2006

Tři body nejsou dorostu přány...

Poprvé v pátek se na domácím ledě představili písečtí dorostenci. Přivítali druhý celek tabulky - pražskou Hvězdu. Ta dlouho tahala za kratší konec provazu, Písek jí nadělil v každé třetině po gólu a protože i poctivě bránil, do závěrečných pěti minut vstupoval s dvoubrankovým vedením. Při vyloučení Durčáka a Mečíře však padl první a při power play druhý a vyrovnávací gól hostů. K utkání se vrací trenér Václav Šrámek.

Aktuální zprávy
po 30.10.2006

Nešťastné dvě minuty Písek nepoložily

Velmi dobré utkání se smírným koncem odehráli dorostenci Písku a Kolína v nedělní podvečer. Změna času asi více rozhodila domácí tým, který začátek utkání doslova prospal a brzy prohrával o dvě branky. Brankáře Brandýse okamžitě nahradil Kantor a ten již více branek nepustil. A když se navíc domácím podařilo v poslední třetině zásluhou Javůrka a Miňhy vyrovnat a s druhým týmem tabulky se remizovalo, zavládla díky bodu a předvedené hře spokojenost.

Rozhovory
po 23.10.2006

Smolný víkend píseckého dorostu

Velká nespokojenost panuje v kabině píseckých dorostenců. Svěřenci trenérů Šrámka a Vokurky ze dvou posledních zápasů nevydolovali ani bod a útok na přední příčky v tabulce se tak odkládá. Zklamání je o to větší, že minulou neděli si dorostenci pohráli se svými vrstevníky z Příbrami a zavládla dobrá nálada. Písek v obou nešťastných zápasech dokonce vedl, jenže.... „Tak proti Příbrami jsme hráli dobře a soupeř se za chvíli položil sám. Nedá se ale čekat, že to samé udělá třeba Vajgar..,“ konstatoval po zápase trenér Václav Šrámek.