Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
st 9.3.2022

Junioři udělali důležitý první krok a v sérii s Technikou Brno vedou!

První kolo play-off Ligy juniorů je za námi a hokejisté Písku uspěli! Úvodní dvacetiminutovka nebyla z pohledu Králů vůbec úspěšná, ale ve druhém dějství se podařilo svěřencům trenéra Volfa vyrovnat na 1:1. V závěrečné periodě ale Písek předvedl svůj typický výkon a nasázel pět branek. Juniorka zvítězila 6:2 a získává první bod v sérii. Na listinu střelců se zapsali Hrakholski, Kříž, Pitel, Pešek, Ryba, Kulvejt. Skvělými zákroky se blýskl brankář Lokajíček, který úspěšně deptal hostující střelce.

Mládežnický hokej
út 8.3.2022

Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

so 4.12.2021

Duel s dramatickým závěrem skončil vítězstvím píseckých juniorů!

Písečtí junioři odcestovali k další bitvě do Prahy, kde se utkali s Kobrou. Nepříjemný soupeř kousal hlavně v závěrečné třetině, neboť po čtyřiceti minutách bylo skóre příznivé pro Krále, kteří vedli 4:0 a už to vypadalo, že Písek dohraje posledních dvacet minut v klidu. To se ale nestalo a svěřenci trenéra Hájka zaveleli k obratu. Kontaktní branka na 3:4 padla tři minuty před koncem a naštěstí pro Písek už vyrovnávací branka nepadla. Mladí Králové si po této výhře upevnili první příčku ve skupině a na druhou Chrudim mají náskok šesti bodů. Za Písek se v tomto klání prosadili Ryba, Kříž, Pitel a kapitán týmu Kurfürst.

so 2.10.2021

Junioři urvali vítězství proti Ústí nad Labem!

Po neúspěšném utkání v Přerově odcestovala písecká juniorka do Ústí nad Labem, kde sehráli více než vyrovnanou partii s tamním celkem. Do zápasu vstoupili lépe žluto-modří hokejisté, kteří již po čtyřech minutách vedli 2:0. Hokejisté Ústí se však nevzdali a pět minut před první sirénou dvakrát skórovali a dotáhli se tak na svého soka. Obránce Adam Ryba však vrátil ještě v první periodě svému týmu vedení. V prostřední části padla pouze jedna branka, a to na straně domácích. Do poslední dvacetiminutovky se šlo tedy za stavu 3:3. Velikou příležitost ke skórování mělo Ústí, ale písecký obránce odzbrojil ujíždějícího útočníka a z následující akce Písku padla branka, o kterou se postaral produktivní Ondřej Pešek, který rozhodl o vítězství.

ne 12.9.2021

Přestřelka s Bruslaři vítězná pro píseckou juniorku

Povedený víkend písecké juniorky. Králové v neděli doma porazili 7:3 BK Havlíčkův Brod a na startu ligového ročníku jsou stoprocentní. Po dvou brankách dali za Písek Pešek a Andrle, další trefy přidali Pitel, Ryba a Hollar.

st 18.8.2021

Junioři zazářili na turnaji v Přerově

Celek píseckých juniorů uspěl na turnaji v Přerově. Svěřenci trenéra Volfa změřili síly celky Přerova, Kralup nad Vltavou, Vsetína a Tábora. Z turnaje si nakonec odvezli pohár za druhé místo.

ne 20.9.2020

Junioři podruhé v úvodu sezony klopýtli, nestačili na Kobru

Premiérové vítězství nepřineslo píseckým juniorům ani druhé kolo nově probíhajícího extraligového ročníku. Rozlosování soutěže je tentokrát vyslalo na led důvěrně známého soupeře - pražské Kobry, příliš dobrého je ale tentokrát v útrobách branického svatostánku v nadcházejících minutách nečekalo. Byli to přitom právě mladí Jihočeši, komu vyšel začátek zápasu lépe: hned z kraje periody poslal svůj celek do vedení důrazný Adam Ryba, domácí hokejisté však s odpovědí příliš dlouho neotáleli. Již po dvou minutách své manko dotáhli a co víc, zanedlouho vývoj zápasu dokonce zvrátili ve svůj prospěch využitím dvojnásobné přesilové hry - 2:1. Prostřední dějství zdaleka nemělo takové hokejové parametry jako to předchozí, jediná branka padla až v jeho závěru a to z holí Branických. Ti tak rázem měli relativně dobře našlápnuto ke kýženému tříbodovému zisku, za nímž si svědomitě šli i ve třetí dvacetiminutovce. Čtvrtou trefu přidali na svůj střelecký účet pouhých čtyřiadvacet vteřin po nástupu na ledovou plochu, čímž jen utužili svou dosavadní převahu. Trochu zaskočit domácí mužstvo se Králům znovu podařilo až v 55. minutě, kdy početní výhodu využil a dění na ledě mírně zdramatizoval Jakub Kalčík. Písečtí se posléze pokoušeli o překonání nemožného ještě dvakrát, když nechali Buchtu na střídačce, jejich naděje však hráči Kobry definitivně pohřbili pátým a zároveň posledním zásahem do prázdné klece, jímž uzavřeli na konečných 5:2.

Aktuální zprávy
út 15.9.2015

IHC Písek čeká domácí druholigová premiéra

Po dvou a půl letech se na led píseckého zimního stadionu vrací zápas ligové soutěže mužů. Po úspěšném tažení znovuzrozeného klubu v krajské soutěži mohou hráči Písku změřit síly se soupeřem ze třetí nejvyšší ligy. Ve středu 16. září se od 18 hodin utkají s Kláštercem nad Ohří.

Pohled do historie
st 29.7.2015

Střípky historie: Litoměřice zkazily Písku play off i dojem z celé sezony

Další díl, v pořadí druhý, připomíná sezonu 2008/2009, ve které měl klub ekonomicky na mále, ale zachránil ho nový sponzor. Slušné herní výsledky v základní části byly bohužel zapomenuty po vyřazení outsiderem z Litoměřic. Tuto sezonu však jihočeský hokej, i přes brzké vyřazení Písku, zažíval nejrůžovější období.

st 22.7.2015

Střípky historie: Marodka nechala zapomenout na dobrou sezonu

Hokej v Písku nese dlouholetou tradici. Jeho historie je velmi bohatá a postupem času se stále připisuje nová. Proto je nyní opět čas na její doplnění. Poslední zmíňka v sekci historie je ze sezony 2006/2007. Tato sezona skončila ve čtvrtfinále.

Preview k zápasu
čt 31.10.2013

Tahák Krajské ligy je tu! Přijeďte v neděli podpořit písecký tým do Strakonic

Dlouho očekávaný a velmi bedlivě sledovaný duel je nyní před námi. Písecké 1. mužstvo se v neděli představí na ledě Strakonic. Kdo nemá na neděli žádný důležitější program, tak ať neváhá ani minutu a vydá se do nedalekých Strakonic. Utkání se odehraje na Strakonickém zimní stadionu v 17 hodin.

Rozhovory
út 30.8.2011

Útočník Zdeněk Šperger: Kdybych nevěřil v úspěch, nemám v týmu co pohledávat

Řada jiných hokejistů už v jeho věku nosí pomyslné papuče, rybaří a vzpomíná, jaké to bylo, když ještě hráli. S tím ale na Zdeňka Špergera nechoďte! Za necelý měsíc oslaví čtyřicítku, přesto stále patří k tomu nejluxusnějšímu zboží, které současná druhá nejvyšší soutěž v Česku nabízí. V nadcházející prvoligové sezoně se chystá využít jeho služeb mužstvo Písku; už první vystoupení zkušeného centra ve žlutomodrém dresu dala fanouškům u Otavy další důvod k tomu, aby se na zápasy svého týmu těšili. „Budeme fanoušky potřebovat, i když to hlavní je samozřejmě na nás hráčích,“ zve písecké příznivce do ochozů hokejista přezdívaný „Kába“.

čt 7.4.2011

Mladí hokejisté Písku úspěšně reprezentovali ve Švédsku!

Na přelomu měsíců března a dubna hráči 5.-6. tříd IHC Komterm Písek reprezentovali klub i město ve Švédsku. O tom jak si písečtí mladíci vedli dobře se můžete přesvědčit uvnitř článku.

st 20.5.2009

Písek odstartoval letní přípravu, u Otavy se připravuje hojný počet hráčů

Pondělním dnem odstartovala hlavnímu mužstvu IHC KOMTERM Písek letní část přípravy na nadcházející druholigovou sezónu 2009/2010. Mezi hráči nepříliš oblíbené období bude dlouhé šest týdnů, poté se písecký tým ještě jednou na měsíc rozejde, aby poslední červencový týden zamířil na led. I když se objevují jména, která dále nebudou v Písku pokračovat, kádr by neměl od loňska doznat výraznějších změn. Naopak bude doplněn a mužstvo, které loni patřilo v druhé lize k nejlepším, už nyní posílilo pět hráčů, jejž loni nastupovali v dresu Milevska. Na další podrobnosti odpovídal sportovní manažer klubu ing. Pavel Horažďovský.

po 6.4.2009

Kouč Caldr se rozhodl nepokračovat

Jak dnes sdělil redakci předseda klubu IHC KOMTERM Písek Petr Pechek, trenér Vladimír Caldr se rozhodl po letošní sezoně u píseckého A-týmu skončit. Následoval tak rozhodnutí svého asistenta Jana Rybáčka, od něhož v prosinci post hlavního kouče převzal. Nově vytvořený trenérský tandem Caldr - Rybáček spolu vedl tým od zápasu 21. kola v Děčíně. Trenér Rybáček působil na lavičce píseckých mužů již od prosince 2006.