Archiv

Aktuální zprávy
út 1.8.2023

Nová jména i odchody. Králové začali přípravu na ledě

V pondělí 31. července začal druhou fázi přípravy i druholigový tým IHC Králové Písek. Svěřenci trenérů Jana Trummera a Radka Volfa. Tým má naplánovaných sedm přípravných zápasů – ten první hned 10. srpna v Příbrami.

ne 14.5.2023

Králové začali první fázi přípravy

Svěřenci nového píseckého trenéra Jana Trummera staršího začínají polykat první dávky přípravy na další druholigovou sezonu. V první fázi tréninků na suchu pracuje šéf střídačky Králů s dvacítkou hráčů, kterou vesměs tvoří kostra týmu minulé sezony doplněná o mladé hráče.

Mládežnický hokej
út 8.3.2022

Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

út 6.2.2018

Do královského města míří podruhé Kolín

Pro hokejisty Písku už letošní sezóna pomalu končí, protože do konce základní části chybí jen pět kol. Se ziskem osmnácti bodů už nemají hráči šanci postoupit do dalších bojů. I tak budou chtít ještě bojovat a nedat Kozlům nic zadarmo. Kolín, který je momentálně na čtvrté příčce si bude chtít tuto pozici ubránit a získat do tabulky další cenné body. Kdo nakonec vyhraje, uvidíme již tuto středu od 18 hod, kdy je naplánováno úvodní buly.

so 30.9.2017

O první výhru se Písečtí porvou v Kolíně

V sobotu 30. září je na programu 5. kolo druholigové skupiny Střed, které písecký A-tým zavede na horký led kolínských kozlů. Středočeši se po čtyřech kolech krčí na předposlední příčce tabulky se třemi body, kde určitě nehodlají zůstat dlouho. Většina mladého píseckého kádru sbírá v dospělém hokeji zkušenosti, které v druholigových zápasech proti ostříleným borcům často schází. Utkání v Kolíně začíná krátce po 17. hodině.

st 31.5.2017

A-tým podstupuje letní dril. Trénuje pětkrát týdně

Hokejisté druholigového týmu IHC Písek od se od začátku května připravují na novou sezónu. Po změnách ve vedení klubu stojí nová jména také v čele týmu mužů - vedou ho David Míka s Radkem Volfem starším. Hráči mají přípravu opravdu pestrou a od června do ní zapojí i tréninky na ledě.

Rozhovory
pá 10.3.2017

Martin Hauser: Jsou to pro mě obrovské zkušenosti

Osmnáctiletý brankář Martin Hauser se ohlíží za uplynulou osmifinálovou sérií play-off s Kobrou Praha, která druholigovým hokejistům IHC Písek ukončila sezónu. Mladý gólman vytvořil v závěru ročníku brankářskou dvojku s jen o málo starším Lubošem Kadlecem a odchytal také většinu osmifinále s Kobrou.

Preview k zápasu
čt 19.1.2017

Jihočeši zabojují o další body na svém ledě

Na sobotní podvečer čeká naše hokejisty v aréně další náročný soupeř. Tentokrát na led Písku přijede Nymburk, který má velmi dobré výsledky a počítá, že na ledě Jihočechů bude znovu bodovat. Můžeme očekávat velmi zajímavou hru z obou stran. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat a který z týmů bude poražen. Úvodní vhazování je plánováno na 17:30 hod.

so 14.1.2017

Písecký výběr nakonec Bruslařům podlehl, rozhodla poslední třetina

V sobotu podvečer čekal písecký tým těžký soupeř z Havlíčkova Brodu. Jihočeši měli famózní úvodní třetinu, kdy po dvaceti minutách vedli 4:2 nad druhým týmem tabulky. Bruslařům se podařilo nepříznivý stav v druhé části otočit. Po dvou třetinách písečtí ztráceli jediný gól. V poslední dvaceti minutovce se Písku podařilo vyrovnat gólem Paška. Potom už branky padaly do klece Kadlece. Bruslaři nakonec dokázali venku zápas otočit a vyhrát.

st 11.1.2017

K dohrávce 24. kola jede Písek k rybníku Vajgar

Ve středu 11. ledna od 18 hodin je na programu dohrávka 24. kola 2. ligy mezi Pískem a jindřichohradeckým Vajgarem. Utkání se mělo hrát před koncem roku, ale kluby se nakonec dohodly na přeložení utkání. V pozici favorita do něj půjdou písečtí hokejisté, kteří ale stále hledají formu ze začátku sezony. Vajgar je od zahájení ročníku na posledním místě, v posledním kole však zaskočil předposlední David Servis a vyhrál.

pá 16.12.2016

Zápas "o šest bodů" hraje Písek na David Servisu

Třetí nejvyšší hokejová soutěž v Česku pokračuje v sobotu 17. prosince 22. kolem. Tým IHC Písek se v něm představí na malém kluzišti českobudějovického hokejového centra Pouzar, kde své domácí zápasy hraje místní HC David Servis. Zápas dvou posledních jihočeských nováčků 2. ligy začíná v 18 hodin.

pá 2.12.2016

Písek chce prolomit nymburskou kletbu

Ještě před měsícem se spolu Písek a Nymburk přetahovaly v popředí tabulky skupiny střed 2. ligy. Za pět týdnů je situace úplně jiná. Silný Nymburk sice stále okupuje třetí pozici, Jihočeši se však propadli na osmé místo. Dlouhou a nepovedenou sérii bude chtít celek IHC Písek zlomit právě na ledě středočeského Nymburku, který by ale rád obral trápící se hochy od Otavy o všechny body.

út 29.11.2016

Ve středu se Písečtí představí na ledě aktuálně prvního Havlíčkova Brodu

Nebude to rozhodně nic jednoduchého. Písecké ve středečním 18. kole čeká venkovní zápas na ledě aktuálně prvního Havlíčkova Brodu, který se netají nejvyššími sezónními ambicemi. Podaří se Jihočechům soupeře z Kotliny překvapit jako v prvním vzájemném měření sil? To napoví samotný zápas, který začíná v 18 hodin a sledovat to rovněž můžete pomocí online přenosu.

so 26.11.2016

Písek ani podruhé nestačil na táborské Kohouty

Písečtí v odvetě atraktivního jihočeského derby s Táborem na domácím ledě nedokázali uspět. Kohouti vyhráli 1:4, když se vedení ujali ze druhé větší šance na začátku zápasu. Postupně se do branky Kadlece trefil Krätzer, Mrkvička, Krátoška a Pechánek. Jediný gól Písku dal Urbanec, který v úvodu zápasu vyrovnal stav utkání na 1:1. Domácí měli polovinu zápasu více ze hry, svou převahu však nedokázali přetavit v gólovou radost. To hosté se v útočné třetině prezentovali efektivněji a využívali velké šance.

st 9.11.2016

David Servis slaví výhru na ledě Písku

Na ledě Písku se dnes představil David Servis z Českých Budějovic. Domácí mužstvo bylo před zápasem favoritem, což se nakonec v zápase nepotvrdilo. Jedním z klíčových momentů zápasu bylo neuznání vstřeleného gólu do branky hostů,kdy byla posunutá klec. Další komplikace pro Písek nastala, když se ve vlastním oslabení trefil Marek, který tímto gólem v 50. minutě zařídil svému týmu vítězství. Hostující výběr tak slaví výhru na ledě favorita a odváží si všechny body.