Archiv

Rozhovory
pá 12.1.2024

Tadeáš Dvořák: Kluci hráli výborně a spoustu střel zablokovali

Fanoušky svými výkony nadchnul. Při marodce v kádru píseckých Králů vypomáhá u Otavy táborský gólman Tadeáš Dvořák v rámci měsíčního hostování a má velký podíl na důležitém přísunu bodů po Novém roce. Své dojmy popsal po vítězném zápase s Příbramí.

Aktuální zprávy
čt 11.1.2024

Zlepšili jsme bránění a pomáhá nám gólman, hledá pozitiva kapitán Lukáš Volf

Gól a dvě asistence. To je vizitka píseckého kapitána Lukáše Volfa z utkání proti Příbrami. Písek bodoval počtvrté v řadě a proti dalšímu týmu z nejlepší pětky si připsal veledůležitou výhru. Lukáš Volf se za ní ohlíží.

Preview k zápasu
čt 23.2.2023

Boj o dvě postupová místa vrcholí, Medvědi v aréně přivítají Krále

V poslední únorové sobotě se písečtí přesunou na tuhý boj do Děčína, s ním se poperou o další body, které mohou oba týmy výrazně přiblížit do další fáze. Medvědům do karet hraje domácí led a také v letošní sezóně dokázali ve všech třech kolech Písek vždy porazit. Prodlouží žluto-modří sérii výher v řadě? Nebo je domácí porazí i po čtvrté?

so 21.1.2023

Králové zažili pětkrát po sobě tříbodový večírek!

Nadstavbové boje pokračovali v sobotu dalším kolem a k řece Otavě přicestoval nepříjemný soupeř z Hronova, který okupuje poslední příčku v soutěži. Jihočeši se dřeli, ale po zásluze byli odměněni vítězstvím 3:0. David Novák lapil veškeré střelecké pokusy a připsal si čisté konto. Na střeleckou listinu se zapsali Martin Koupal, Pavel Chocholoušek a Yahor Hrakholski.

po 2.1.2023

Králové jedou na led Chomutova

Písecké áčko čeká první zápas v Novém roce, kdy je ve své aréně vyzvou Piráti. Oba týmy na sebe narazily v jednom kole, kdy po vyrovnané bitvě se radoval Písek v prodloužení. Jak dopadne středeční odveta? Úvodní buly je naplánováno na 18 hod.

Rozhovory
ne 18.9.2022

Trenér Tomáš Matušík: Musíme si udržet nasazení a chuť

Start 2. hokejové ligy klepe na dveře. Písek rozehraje soutěž na domácím ledě ve středu proti Příbrami. Před začátkem nového ročníku okomentoval dění kolem týmu trenér Tomáš Matušík.

st 7.9.2022

Písečtí mladíci přestříleli Milevsko

K odvetě okresního derby v přípravě do Milevska vzal kouč Matušík notně omlazenou sestavu, která měla ukázat, jak se popere se svou šancí. Jedna pětka stabilního kádru, čtveřice hráčů širšího kádru a šestice juniorů uhrály v Milevsku výhru 6:5 v základní hrací době.

so 30.10.2021

Králové prohráli čtvrté kolo po s sobě, tentokrát nestačili na hokejisty z Klatov

Do sobotního souboje o další body jel bojovat Písek na led Klatov. Domácí šli do tohoto utkání v roli favorita díky posledním duelům, ve kterých pětkrát za s sebou došli k vítězství. Králové chtěli již bodovat a v zápase vedli o dvě branky, ale klatovští díky několika gólům v prostřední části otočili nepříjemný vývoj a nakonec hostům nadělili devět branek. Jihočeši se tak nadále trápí a utrpěli čtvrtou porážku v řadě za s sebou.

st 29.9.2021

Divokou přestřelku s Havlíčkovým Brodem rozhodla závěrečná třetina

Utkání mezi Pískem a Havlíčkovým Brodem přineslo tradičně hodně branek. Celkem dvanáctkrát museli brankáři lovit kotouč ze sítě. Bohužel pro Krále vyrovnaný duel rozhodla třetí třetina, ve které Havlíčkův Brod skóroval celkem pětkrát a došel si tak pro vysoké vítězství 8:4. Na straně hostů exceloval především Tomáš Mlynář, který si v utkání připsal čtyři kanadské body. Jihočeši mají tak po čtyřech odehraných kolech na kontě pouze jediné vítězství.

st 30.9.2020

V divoké přestřelce u Otavy nakonec vyhrály Klatovy

Po týdnu volna na zimní stadion v Písku dorazily ve čtvrtém kole Klatovy. První třetina skončila 1:1. Ve druhé části si klatovští vypracovali velký náskok, kdy se trefili pětkrát. Jihočeši si nechali druhou část utéct, ale dokázali vzdorovat ve třetí třetině, kdy se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání zápasu nakonec hosté už nedovolili a po vítězství 9:7 si odvážejí cennou výhru od řeky Otavy.

Rozhovory
čt 27.8.2020

Luboš Rob ve finiši přípravy: V týmu musí být konkurence

Druholigový A-tým Králů z Písku čekají na začátku září poslední dva přípravné duely. Hokejisté z královského města se utkají 2. září doma s Hodonínem a 10. září zakončí herní přípravu v Klatovech. Kouč a sportovní manažer A-týmu Luboš Rob se po třech sehraných zápasech ohlédl za výkony budovaného družstva a poodhalil novinky ze zákulisí.

Mládežnický hokej - zápasy
so 7.3.2020

Hořký konec juniorské sezóny 2019/2020

Utkání, které mohlo rozhodnout o konci sezóny juniorů nebo případném pokračování končí bohužel fiaskem. Po první třetině drželi Králové s favoritem krok, ale během prostředního dějství přišel brankostroj Zubrů. Konkrétně se Přerov prosadil pětkrát a stav po druhé třetině činil 7:2. Favorit si zbytek utkání pohlídal, přidal další čtyři branky a 3:0 na zápasy porazil písecké juniory.

po 24.2.2020

Písečtí junioři poprvé v letošní sezóně porazili Bruslaře. Rozhodl Petřík v prodloužení

V pondělním boji o další body čekal domácí juniory soupeř z Havlíčkova Brodu. Ten v letošní sezóně porazil Krále z pěti odehraných zápasů pětkrát a do zápasu šel s tím, že si odveze i šestý skalp. Do utkání vstoupil lépe domácí celek, ale hosté dokázali hned vyrovnat. V druhé části šli do vedení Bruslaři, ale Písek dokázal také rychle srovnat krok. Poté měli více ze hry hokejisté z Brodu, kteří si vypracovali dvou-gólový náskok. Ten dokázali Králové ve třetí třetině smazat dvěma zásahy. Po třetí části muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se parádně trefil domácí Petřík.

út 18.2.2020

Na led Králů přijede potřetí v sezóně Kolín

Králové se uprostřed pracovního týdne utkají se silným Kolínem, který přijede bojovat k Otavě o prvenství v tabulce. Nyní se hosté nacházejí na druhém místě. Písečtí jsou už delší dobu na předposledním místě. Oba týmy se už v letošní sezóně utkaly v pěti utkáních. V nich dokázal vždy zvítězit tým Kozlů. Úvodní buly je naplánováno v 19 hod.

pá 14.2.2020

Králové vyzvou na svém ledě třetí Klatovy

V polovině února čeká naše hokejisty další těžký zápas, kdy do královského města přijede třetí celek z Klatov. Domácí jsou na předposledním místě a do dalších bojů už letos nezasáhnou. Hostující tým bojuje o každý bod a na vedoucí tým ztrácí několik málo bodů. Oba týmy se už letos utkaly pětkrát a všechny kola dokázaly Klatovy dotáhnout do vítězného konce. Potvrdí roli favorita i v sobotním klání? Úvodní buly je naplánováno už v 17 30 hod.