Archiv

Rozhovory
ne 5.6.2022

Do Písku se z extraligy vrací kouč gólmanů Václav Pipek

Realizační týmy mládeže Králů z Písku posiluje zkušený trenér gólmanů Václav Pipek, který předchozí sezonu strávil jako kouč brankářů extraligového A-týmu brněnské Komety. Známý je také svou spoluprací s elitním gólmanem a píseckým odchovancem Jakubem Kovářem. Nově se stal gólmanským trenérem reprezentačního týmu U18 a své působení spojí znovu s klubem z královského města na Otavě.

Mládežnický hokej - zápasy
pá 3.9.2021

Napjatou dorosteneckou bitvu rozhodl Kozlík

Písečtí dorostenci vyzvali na domácím ledě odvěkého rivala z Tábora. Duel mezi Pískem a Kohouty byl vyrovnaný a po šedesáti minutách hry byl stav nerozhodný 1:1. Utkání došlo tedy až do samostatných nájezdů, kde byl úspěšnější domácí celek. Kozlík byl tím nájezdníkem, který rozhodl utkání. Jediným střelcem v základní hrací době byl Kudrna, kterému asistoval Bejšák.

Mládežnický hokej
ne 29.8.2021

Nábory startují 7. září!

V září začínají na zimním stadionu v Písku nábory malých hokejistů. Mládežnický hokej není vždy jen o gólech, bodech a sekundách. Pro nás je důležitá super parta, všestranná průprava a výchova férových sportovců. Mrkněte na naše video, více najdete na webu www.ihcpisek.cz a na našich sociálních sítích.

čt 12.8.2021

Dorostenci navázali na své starší kolegy a v přípravě zvítězili!

Dorostenci odcestovali k prvnímu přátelskému utkání do jihočeské metropole, kde sehráli bitvu s tamním celkem - České Budějovice B. Písečtí mladíci si se svým soupeřem dokázali hravě poradit a připisují si tak zaslouženou výhru 4:0. Velikou měrou se na dobrém výkonu podílel i brankář, který za celých šedesát minut hrací doby neinkasoval. Žádný hráč nevstřelil více než jednu branku, a tak se do střelecké listiny zapsali hned čtyři hráči - Bouška, Koutník, Kudrna a Kozlík. Dvě asistence si v zápase připsal Bejšák.

Aktuální zprávy
čt 14.5.2020

Mládež vplula do přípravy, A-tým ji bude následovat

Mládežnické kategorie klubu IHC Králové Písek zahájily přípravu na suchu. Jak informoval sekretář Jan Kudrna, aktuální situace kolem pandemie koronaviru zasáhne nejvíc letní nábory, které se konat nebudou, jelikož není možné využít školní tělocvičnu. "Budeme se na všechny těšit v září na ledě," hlásí Jan Kudrna.

st 4.3.2020

TRY OUT pro hráče dorostu ročník 2004/2005

Klub IHC Králové Písek pořádá otevřený trénink pro budoucí hráče dorostu pro sezonu 2020/2021. Koná se 25. března 2020 od 17.10 do 18.10 a je určen pro hráče, kteří by měli zájem hrát v našem klubu.

út 17.9.2019

Trenéři Písku byli na zkušené v Liberci

Trenéři celku IHC Králové Písek dostali skvělou možnost účastnit se dvoudenní stáže u špičkového klubu Bílí Tygři Liberec. Ta se konala 9. a 10. září a vyrazilo na ni šest píseckých trenérů.

ne 10.3.2019

Dorost dostal od Pelhřimova lekci

Utkání nadstavbové části Regionální ligy dorostu mezi Pískem a Pelhřimovem přineslo velmi bohatý gólový duel, ze kterého se radoval Pelhřimov. Pelhřimov ihned o samého úvodu převzal iniciativu a po první třetině bylo o vítězi rozhodnuto. Svěřenci trenéra Hučka po dvou vítězných zápasech zaváhali a na konto si připisují poměrně vysokou prohru 3:8. Na listinu střelců se zapsal Rajskub, Pešek a Kudrna. Další utkání sehrají dorostenci za týden v Ledči nad Sázavou.

so 22.12.2018

Heroický výkon ve druhé třetině přinesl dorostencům vysokou výhru nad Strakonicemi

Poslední zápas dorostenců v letošním roce byl vítězný. Do Písku přijel rival ze Strakonic, který chtěl podruhé zvítězit a přemoct písecké borce. Pootavské derby se také vyvíjelo pro hráče reprezentující Strakonice dobře. V druhé polovině první třetiny se prosadil MIROSLAV ŠIMÁK, který poslal svůj tým do vedení. Na druhou třetinu by hráči Strakonic nejraději zapomněli. Vůbec se jim nedařilo v koncovce a obrana nedokázala uhlídat útočící hráče Písku, kteří podnikali celou druhou část výpady na brankáře hostů. Krátce po nevyužité přesilové hře vyrovnal na 1:1 JAROSLAV RAJSKUB. Po kombinaci v útočném pásmu poslal Písek do vedení JOSEF LECHNÝŘ. Následně se dostal do samostatného úniku MARTIN ČASTA, který pohotově zakončil. Pár vteřin na to se mohla domácí střídačka opět radovat, neboť střela ŠTĚPÁNA PEŠKA z levé strany kluziště prošla za brankovou čáru. Srdce hokejové fanouška, který má rád kombinační hru určitě muselo zaplesat po kombinaci Wimmer – Lechnýř - KOZLÍK, kdy poslední jmenovaný uklidil puk do prázdné brány. Po pátém gólu došlo ke změně v brankovišti Strakonic, kde Kováče vystřídal Koryťák. Dvě minuty po zahájení závěrečné třetiny snížila střelou bekhendem FABŠICOVÁ ANNA. Písek ale opět rázně odpověděl a šestý gól na sebe nenechal dlouho čekat! MATĚJ KUDRNA poslal přesnou střelu mezi betony brankáře Strakonic. Hostům se ještě podařilo snížit na 6:3 zásluhou JANA KUČERY, ale Písek si dokázal zbytek zápasu pohlídat a může slavit vysoké vítězství!

st 19.9.2018

Týden hokeje zaplnil plochu píseckého stadionu

Celkem 31 dětí zavítalo ve středu 19. září na písecký zimní stadion, kde se v rámci republikové kampaně Pojď hrát hokej konala akce Týden hokeje, která se stěhuje po České republice a plní zimní stadiony zájemci o tento krásný sport.

ne 24.9.2017

Žlutý tým těsně vyhrál pohár sportovních tříd

V pátek 22. září se na zimním stadionu v Písku konaly dva zápasy o pohár sportovních stříd základní školy T. G. Masaryka, se kterou klub IHC Písek dlouhodobě spolupracuje. Dvojzápas Modří vs. Žlutí se hrál nejprve na ploše pro minihokej, týmy složených ze starších kategorií se pak utkaly i na celé hřiště. Výsledky z obou zápasů se pak sečetly.

st 20.9.2017

Týden hokeje v Písku si všichni užili

Kolem čtyřicítky dětí si nenechalo ve středu 20. září ujít akci Týden hokeje, kterou spolupořádal Český svaz ledního hokeje s klubem IHC Písek v rámci projektu Pojď hrát hokej. Na ledové ploše píseckého stadionu se účastníci akce mohli vyřádit pod dohledem trenérů a hráčů IHC Písek. Na své si přišli všichni - úplní začátečníci mohli zdokonalovat první krůčky na bruslích, zdatnější bruslaři pak při zábavných hrách procvičovali například koordinaci.

Rozhovory
čt 27.7.2017

Jan Kudrna: Trenér se musí učit pořád. Chceme písecký hokej dostat tam, kde býval

Bývalý vynikající obránce Jan Kudrna je dalším respondentem seriálu rozhovorů s trenéry písecké mládeže. Jan Kudrna ve své bohaté kariéře zvládl postoupit do extraligy s Libercem, zahrál si nejvyšší soutěž v Karlových Varech a Třinci, slovenskou extraligu v Žilině a Nitře a po štacích v Písku a Táboře si na sklonku kariéry zkusil působení ve francouzském Gapu a týmu Nantes. Při začátku své trenérské kariéry u Otavy v sezóně 2014/2015 jako hráč vybojoval postup svého Písku do ligové soutěže. Své zkušenosti teď předává mladým hráčům z pozice kouče.

út 25.4.2017

Rozpis trenérů mládeže a začátky přípravy

Zveřejňujeme seznam trenérů mládežnických kategorií, jak by měli převzít své týmy v přípravě, která začíná v květnu.

čt 30.3.2017

Novým předsedou klubového výboru je Dušan Benák

V úterý 28. března začala volební členská schůze IHC Písek rezignací všech zbývajících členů výboru a dozorčí rady. Stovka přítomných členů a jejich zástupců pak měla za úkol vybrat nové složení vedení klubu. Do výboru byli zvoleni Lukáš Tramba, Jakub Šimoník, Jiří Černý, Alice Kacbundová, Dušan Benák, Petr Kozel a podle svých slov na přechodnou dobu Jiří Kuník. V dozorčí radě jsou Milan Velíšek, Jan Kudrna a Miroslava Preisová. Tito jmenovaní byli jediní, kdo o práci ve výboru a dozorčí radě projevili zájem a souhlasili s kandidaturou. Do dozorčí rady měl původně kandidovat i písecký místostarosta Josef Knot, který těsně před volbou přenechal pozici Milanu Velíškovi.