Archiv

Preview k zápasu
po 7.2.2011

Za nadstavbou udělá tlustou čáru zápas s Benátkami

Pondělní kolo definitivně uzavře nadstavbovou část první hokejové ligy. Písek se v rámci 44. kola střetne s týmem HC Benátky nad Jizerou. Soupeř ze středních Čech bojuje o co nejlepší pozici pro předkolo play-off a o motivaci má postaráno. Domácím pondělní zápas může posloužil jako další z přípravných na baráž. Kdo v podvečerním utkání uspěje? Sledujte samotný duel, jehož začátek je naplánován na tradičních 18:00.

so 5.2.2011

Písecké čeká poslední venkovní zápas - v Litoměřicích

Hráče trenéra Chlustiny míří k poslednímu venkovnímu utkání v základní části první ligy. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy je, že Písek už má bohužel stoprocentní jistotu baráže. Stadion, pokud se bude chtít baráži vyhnout, musí bezpodmínečně bodovat. Od barážových pozic Litoměřické dělí pouhý jediný bod. Úvodní buly ja naplánováno na 17. hodinu.

pá 4.2.2011

Páteční utkání juniorů přineslo celkem jedenáct branek

Vysokým výsledkem skončilo páteční utkání juniorů, kdy k řece Otavě zavítal celek z Veselí nad Lužnicí a bylo se rozhodně na co dívat. V atraktivním duelu se diváci dočkali: kuriózní branky, samostatného nájezdu, hodně branek (celkem jedenáct), chvílemi i tvrdé hry. Jako vítězové nakonec odešli písečtí junioři, kteří přestříleli Veselí 8:3. Z našeho mužstva lze pochválit za kolektivní výkon všechny hráče, nejvíce ovšem vynikali: Radek Volf, Marek Hrubý a Daniel Homola. Každý vsítil dvě branky.

út 1.2.2011

Předposlední domácí zápas nadstavbové části odehrají Písečtí proti Třebíči

Nadstavbová část první hokejové ligy se pomalu ale jistě chýlí do konce. Zbývají poslední tři kola a v tom nejbližším do Písku zamíří tým SK Horácká Slavia Třebíč. Pozvednou si Písečtí sebevědomí nebo si odveze všechny body Třebíč? Více napoví podvečerní zápas, jehož začátek je naplánován na 18:00.

pá 28.1.2011

Písek zamíří v sobotu na led předposlední Chrudimi

První liga pokračuje v sobotu 41. kolem a hráče trenéra Chlustiny čeká soupeř pohybující se na příčkách kolem samotného chvostu tabulky. Píseckým hokejistům se v poslední bodě daří dobře. Z posledních čtyřech zápasů odešli jako vítězové hned třikrát. Kdo si odnese výhru ze sobotního utkání se dozvíme již tento víkend. Úvodní buly je naplánováno na 17. hodinu.

Rozhovory
po 6.9.2010

Trenér juniorky Milan Mazanec: "Postupové ambice by letos byly krásné."

Sezóna se kvapem blíží a i v písecké juniorce došlo k výrazným změnám. Nejvýraznější změna je na postu trénera. Pana Karla Slabého nahradí, nám známý trenér a bývalý hráč Písku, Milan Mazanec. Další změnou bylo doplnění mužstva loňskými extraligovými dorostenci a navíc se ze zahraničí vrátil Jan Sýbek. Cílem sezóny našich juniorů bude podle slov trenéra začlenit některé hráče do a-mužstva.

so 9.1.2010

Dorost si proti Hradci připsal důležité dva body!

Dorostenci Písku si podruhé v letošní sezóně poradili na vlastním ledě s Hadcem Králové a porazili svého soupeře 3:2 v prodloužení. Po bezbrankové úvodní části šli Písečtí v prostřední dvacetiminutovce do vedení, ještě před odchodem ke druhé přestávce však hosté stačili vyrovnat. Rychlým gólem šli Hradečtí ve třet třetině dokonce do vedení, hokejisté Písku ale nesložili zbraně a nejprve vyrovnával v deset minut před koncem základní části Vlček, v posledních chvílích prodloužení pak zajistil píseckému týmu bonusový bod navíc Homola. Výrazně tým podržel brankář Vít Lehečka, který úspěšně čelil neuvěřitelným dvaašedesáti střelám soupeře. Druhé utkání tohoto týdnu odehrají dorostenci v sobotu, kdy se v Komterm Aréně představí celek Liberce. Úvodní buly je naplánováno na 16 hodinu.

so 31.10.2009

Senzace! Dorostenci na nájezdy přehráli Liberec!

Starší dorost se konečně dočkal a po nervydrásajících nájezdech bere proti Liberci nakonec dvoubodový zisk. V sobotním utkání to byli Jihočeši, kdo šel na začátku druhé třetiny do vedení, jenže Tygři ve třetí části využili přesilovou hru a bylo vyrovnáno. V dalším průběhu třetí dvacetiminutovky se přelévaly šance z jedné strany na druhou. Nejprve hosté nastřelili tyčku a před samotným koncem třetí části poté mohl rozhodnout Homola, v samostatném průniku ovšem neuspěl a utkání tak dospělo do prodloužení. Ani nastavený čas ale vítěze sobotního klání nenašel a na řadu přišly samostatné nájezdy. Definitivní dělbu bodů učinila až dvanáctá série nájezdů. To se ukázkovou kličkou do bekhendu prosadil Homola, zatímco Hloušek stejně provedeným zakončením uspět nedokázal.

st 28.10.2009

Starší dorost nestačil na Jihlavu

Starší dorost dnes odehrál další zápas, tentokrát do Písku zamířili hráči Dukly Jihlavy. První vzájemný zápas skončil výsledkem 2:5 pro Duklu. Bohužel pro Písek se historie opakovala a stejným výsledkem jako v sedmém kole prohráli hráči od řeky Otavy na svém ledě. První třetinu ovládli hosté, kteří se trefili hned čtyřikrát, skóre otevřel Brychta, za tři minuty přidal druhou branku Štěpán. Do konce třetiny přidali dvě branky Tobola a druhou trefu zaznamenal Brychta. Druhá část byla podstatně lepší a domácí ji vyhráli 2:0 zásluhou Homoly a Andrlíka. Ovšem poslední slovo měli hosté, skóre uzavřel tři minuty před koncem zápasu Prokš.

Aktuální zprávy
po 6.4.2009

Dorost skončil předposlední, přesto extraligu bude hrát i nadále

Dorostenci Písku za sebou mají sezónu, ve které byli v nejvyšší soutěži nováčkem. Tým vedený trenéry Mazancem a Hejlem dlouhou chvíli ani nevěděl, zda bude hrát po základní části baráž nebo ne. Nakonec píseckému výběru přála reorganizace mládežnických mužstev, po které bez bojů spadl o ligu níže pouze poslední Šumperk. Od následující sezóny budou mít přívlastek „dorost“ hned dva týmy, a to dorost starší a mladší, přičemž obě dvě mužstva budou hrát nejvyšší soutěž ve své kategorii. Jak hodnotí uplynulý ročník hlavní trenér Milan Mazanec a jak nahlíží do nedaleké budoucnosti?

ne 18.1.2009

Dorost na Energii nestačil

Po páteční výhře píseckých dorostenců na pardubickém ledě čekal Jihočechy o den později před domácím hledištěm podobný soupeř. Karlovarská Energie ale neměla s nováčkem slitování a dvěma góly v první části získala důležité vedení. V prostřední části Písečtí brzy po přestávce jedenkrát odpovědeli gólem Daniela Přibyla, hostům ale poté vrátil dvoubrankové vedení dělovkou od modré Urbančok. A pro svěřence Mazance a Hejla bylo ještě hůře – Energie si totiž ve třetí dvacetiminutovce vypracovala postupně čtyřbrankový náskok. Jihočeši dokázali v závěru pouze upravit konečnou podobu výsledku, když necelé dvě minuty před koncem prostřelil Honzíka Homola.

Mládežnický hokej - zápasy
čt 11.12.2008

Když hrají hymnu, to je zvláštní pocit

Patnáctiletý střední útočník extraligového dorostu IHC Písek Filip Vlček je věkem ještě starší žák, ale trenér Mazanec si už bez něj dorostenecký tým nedokáže představit. Šikovný centr s číslem 9 už od poloviny loňské sezóny pomáhal vybojovat extraligu. V letošní sezóně odehrál zatím 29 zápasů, a připsal si 26 bodů za sedmnáct gólů a devět asistencí. Před měsícem si poprvé v životě, a věří, že ne naposledy, oblékl reprezentační dres.

pá 29.2.2008

Domácí derniéra skončila dalším vítězstvím!

Písečtí dorostenci zvládli skvěle také poslední domácí zápas, ve kterém po divoké přestřelce porazili plzeňský „B“ tým 8:4. Mezi tyčemi se od první minuty objevil Vít Lehečka a své úkoly si plnil velice dobře. V utkání dvou předních celků tabulky se jako první dostali do vedení Plzenští, za které se trefil Vizinger. První perioda již další branky nepřinesla, zatímco je druhé části bylo k vidění pět gólu a Písečtí vedli po čtyřiceti minutách 4:2. V poslední fázi Západočeši ztenčili písecký náskok, pak už se ale dostali ke slovu jenom Jihočeši – Jakub Dvořák, Homola, Bernad a Durčák, ti všichni se postarali o konečnou osmičku na časomíře. Úplně poslední zápas čeká dorostence v neděli v Táboře.

pá 21.12.2007

Dorost se ztotožnil se středečním výsledkem „A“ mužstva a porazil Vajgar rozdílem třídy!

Stejně jako hlavní mužstvo porazilo ve středu Vajgar 5:0, o dva dny později stejných výsledkem skončilo také dorostenecké derby. První třetina přinesla pouze branku Jakuba Růžičky. Rozhodujícím momentem v utkání byly čtyři minuty ve druhé části, kdy zaznamenali Písečtí tři branky. V poslední fázi zápasu přidal branku Homola. Mezi čtveřicí nejlepších hráčů podle trenéra Mazance se objevil Jakub Babka, Bernad, Kantor a Kodad. Další utkání čeká dorostence 6. ledna ve Strakonicích, doma poté přivítají v pátek 11. ledna od 19ti hodin stejně staré hráče Nymburka.

Rozhovory
so 15.12.2007

Dorost nastolil dlouhodobé cíle

Minulý týden dorostenci nezvládli zápas a vysoko prohráli v Benátkách. O pět dní později naopak rozdílem třídy rozbili „B“ tým pardubického Moelleru 4:0. „V Benátkách jsme nezvládli třetí třetinu, kde se složilo celé mužstvo. My se v tomto týdnu semkli a přes pořádek v kabině až do maximální razanci tréninku na ledě jsme se vrátili znovu na začátek. Některé věci jsme si vyjasnili a nasadili si dlouhodobé cíle,“ rozjasňuje situaci Milan Mazanec. Více podrobností v článku.