Archiv

Aktuální zprávy
čt 2.9.2021

Jan Rutta: Stanley Cup v doma Písku? Každý hokejista po tomhle touží

Letecky z východu republiky do Strakonic, a pak po silnici do Písku. Takový byl po 17 letech návrat nejslavnější hokejové trofeje do města nad Otavou. Bývalé královské město Písek slavnostně přivítalo korunovaného šampiona zámořské NHL Jana Ruttu. A aby to nebylo málo, zvládl 31letý odchovanec píseckého hokeje vyhrát Stanley Cup s týmem Tampa Bay Lightning hned dvakrát po sobě. Do Písku se trofej podívala až letos, protože kvůli pandemii covidu-19 bylo loňské putování poháru po světě zrušeno. Na pódiu se mezi gratulanty objevila starostka Písku Eva Vanžurová a zástupci klubu IHC Králové Písek Lukáš Tramba a Dušan Benák, kteří úspěšnému odchovanci předali pamětní dres.

Aktuální zprávy
po 30.8.2021

Jan Rutta veze Stanley Cup do Písku!

Ve čtvrtek 2. září před polednem přiveze odchovanec Jan Rutta do Písku nejslavnější hokejovou trofej. Stanley Cup vyhrál v NHL podruhé v řadě s týmem Tampa Bay Lightning. Od 11 do 12 hodin je akce naplánována v zahradě kulturního domu.

Aktuální zprávy
út 29.9.2020

Písecký odchovanec Jan Rutta vyhrál Stanley Cup!

Po 16 letech má Písek znovu vítěze nejslavnější trofeje planety. Držitelem Stanley Cupu se stal dnes v noci obránce Jan Rutta, který napodobil mistra světa Stanislava Neckáře, jenž vyhrál zámořskou NHL v roce 2004. Jan Rutta opanoval letošní ročník NHL s týmem Tampa Bay. Gratulujeme!

Rozhovory
so 11.5.2019

Písecký odchovanec Jan Rutta z mistrovství světa: Produktivita je dobrá

Na webu www.ihcpisek.cz přinášíme exkluzivní rozhovor s obráncem národního týmu a píseckým odchovancem Janem Ruttou přímo z dějiště světového šampionátu v Bratislavě a Košicích. Český tým má za sebou výborný vstup do turnaje - v prvním utkání zdolal 5:2 obhájce světového zlata ze Švédska, o den později si poradil 7:2 s mnohdy nepříjemným Norskem. Proti seveřanům si Jan Rutta připsal jednu asistenci u branky Filipa Chytila.

Aktuální zprávy
čt 25.1.2018

V Písku se konal Týden hokeje

Ve středu 24. ledna se na zimním stadionu v Písku konala náborová akce Týden hokeje, kterou pořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s klubem IHC Písek. Organizátoři napočítali 25 přihlášených dětí, které si pak na ledové ploše vyzkoušely různé bruslařské soutěže. Pro úplné začátečníky na bruslích samozřejmě nechyběla vyhrazená plocha pro výuku základů bruslení.

Aktuální zprávy
st 20.9.2017

Týden hokeje v Písku si všichni užili

Kolem čtyřicítky dětí si nenechalo ve středu 20. září ujít akci Týden hokeje, kterou spolupořádal Český svaz ledního hokeje s klubem IHC Písek v rámci projektu Pojď hrát hokej. Na ledové ploše píseckého stadionu se účastníci akce mohli vyřádit pod dohledem trenérů a hráčů IHC Písek. Na své si přišli všichni - úplní začátečníci mohli zdokonalovat první krůčky na bruslích, zdatnější bruslaři pak při zábavných hrách procvičovali například koordinaci.

Rozhovory
st 10.5.2017

Obránce Jan Rutta si užívá první mistrovství světa. Písecký odchovanec doufá, že se bude dál zlepšovat

Šestadvacetiletý obránce Jan Rutta (na snímku vlevo) spojil svou kariéru v seniorském hokeji s celkem Pirátů z Chomutova (dříve KLH Chomutov). Písecký odchovanec opouštěl stadion u zlatonosné Otavy v dorosteneckém věku, který pak strávil v Plzni. Následoval přesun do juniorky Chomutova. Na severu Čech se šikovný bek vypracoval v platného člena ambiciózního týmu, kde v letošní sezóně nasbíral ve 46 utkáních 8 gólů a 24 asistencí. Poprvé se také dostal do nominace pro mistrovství světa a aktuálně bojuje s národním výběrem na světovém šampionátu v Paříži, odkud webu www.ihcpisek.cz zprostředkoval své dojmy.

Aktuální zprávy
st 25.5.2016

Otevřený dopis Z. Šťastného hokejovému svazu

Písečtí junioři v minulé sezóně sportovní cestou suverénně vybojovali právo postupu do nejvyšší soutěže. Jenže kvůli přísným podmínkám hokejového svazu jim má zůstat pomyslná extraligová brána zavřená. Předseda klubu Zdeněk Šťastný po jednání s představiteli ČSLH odeslal na svaz 25. května otevřený dopis:

Aktuální zprávy
čt 11.2.2016

Na Rusko se chystají i odchovanci Přibyl a Kovář

Česká hokejová reprezentace se pod vedením kouče Vladimíra Vůjtka chystá na domácí dvojzápas s Ruskem, který se hraje v rámci Euro Hockey Tour. Dres národního A-týmu oblečou také odchovanci píseckého hokeje. Mezi stálice české reprezentace patří útočník Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), který dostal pro dvojzápas i kapitánské céčko. Své reprezentační premiéry se snad dočká i další z odchovanců, Sparťan Daniel Přibyl (na snímku vlevo), kterého doposud několikrát vyřadilo z nominace zranění. Na minulé reprezentační akci poprvé navlékl triko seniorského národního týmu další Písečák, obránce Pirátů z Chomutova Jan Rutta.

Preview k zápasu
út 22.11.2011

Zápas z nejnáročnějších - Písek míří do Chomutova

Velmi obtížná zkouška čeká písecký výběr ve středu v podvečer. Svěřenci trenérů Řeháčka a Bělohlava zamíří ke své další bitvě na sever Čech, aby se postavili hvězdnému celku Pirátů z Chomutova. Podaří se Jihočechům v nedobytném prostředí překvapit?

Preview k zápasu
so 15.10.2011

Do Písku v sobotu vtrhne ohromná síla - loupeživá parta chomutovských Pirátů

Nelíbí se vám šeď podzimních podvečerů a toužíte po zábavě? Jednoduchá pomoc! Halu píseckého zimního stadionu rozzáří už v sobotu mimořádně intenzivní žár hokejových hvězd – k prvoligovému souboji s domácím IHC Komterm připlují do města na řece Otavě Piráti z Chomutova.

Preview k zápasu
pá 26.11.2010

V sobotu za vedoucím mužstvem první ligy

Po utkání s jedním favoritem ligy, čeká naše hráče zápas proti dalšímu velmi silnému týmu. Hokejisté trenéra Chlustiny mají namířeno do Chomutova, který se vyhřívá na samotném vrcholu prvoligové tabulky. Podaří se našim hráčům zopakovat skvělý předvedený výkon proti Ústeckým Lvům a pomýšlet tak na zisk bodů. Uvidíme v sobotu, úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Toto utkání bude pikantní pro našeho nového trenéra, který v tomto městě hrál i trénoval.

Preview k zápasu
út 5.10.2010

Písečtí hokejisté zkříží hokejky s dalším favoritem, k Otavě míří Chomutov

Hráče trenérů Suchánka a Míky čeká další těžká prověrka. Ke středečnímu utkání přijedou do Písku hráči Chomutova. postavení obou celků v tabulce je zcela odlišné. Náš tým se zatím krčí na třinácté pozici. Na druhé straně Chomutov je vedoucím celkem první ligy a v této sezoně ještě neodešli ze žádného zápasu bez bodu. Podaří se našim hokejistům obrat favorita soutěže o body? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve středu. Úvodní buly je naplánováno tradičně na 18. hodinu.

Mládežnický hokej - zápasy
út 27.1.2009

Písečtí v mladežnických výběrech ČR

Příští týden se na čtrnáct dní zastaví juniorské a dorostenecké soutěže. V tuto dobu je čas na mezinárodní konfrontace repezentačních mužstev. Ani tentokrát se mládežnické výběry české reprezentace neobešly bez nominací píseckých odchovanců. Ve zcela odlišném týmu, než bojoval na přelomu roku v Kanadě, se představí nejstarší mládežnický kádr dvacítky. Premiérový start v tomto výběru čeká obránce Jana Ruttu, jenž působí v současnosti v juniorském kádru Chomutova. Písecké zastoupení je ve všech turnajích s jedinou výjimkou u sedmnáctky.

Aktuální zprávy
út 10.6.2008

Jan Rutta o Stanley Cupu zatím nesní

P í s e k - Hraje za juniory Plzně. Už se stihl i představit v reprezentačním dresu na MS do 18 let. Hokejovému řemeslu se vyučil v Písku. Jedná se o sedmnáctiletého nadějného obránce Jana Ruttu. Zastihla jsem ho několik málo minut před začátkem dalšího tréninku v průběhu letní přípravy. „Trenéři nám dávají pořádně zabrat,“ říká.

Další stránky
12>>

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy