Archiv

Zápasy
so 16.2.2019

Vítězné drama s Pelhřimovem poslalo Písek do play-off!

Písek svedl s posledním Pelhřimovem opět tuhou bitvu, přestřelku tentokrát zvládli Jihočeši po brankách Dominika Bílka, Šimona Červinského, Vojtěcha Šuhaje, Jana Polaty a Martina Parýzka. Písek v zápase dlouho vedl, ale Lední Medvědi hodně kousali a dvakrát srovnali. Naposledy to bylo v závěru po sporné situaci a diskutabilním vhazování v obranném pásmu Písku, ale konec patřil stejně domácím. Detektivku rozsekla přesilovková střela kapitána Martina Parýzka necelé dvě minuty před koncem, která definitivně rozhodla o výhře 5:4 a účasti Písku v play-off.

Zápasy
st 13.2.2019

Ve vyhecovaném derby slavil šťastnější David Servis

Na David Servisu platilo letošní heslo: Můj dům, můj hrad. Také budějovický HC David Servis České Budějovice si doma podržel neporazitelnost ve vzájemných duelech. Písek prohrál 2:4, když se trefili obránci Martin Parýzek a Šimon Červinský, který mimořádně zaskakoval v útoku. Písek nastoupil v hodně improvizované sestavě útočných řad dokonce se šesti juniory v základu. Na tvrdě hrající Servismany ale nestačil. První zápas za A-tým odehrál šikovný junior Matěj Fríd.

Preview k zápasu
pá 14.9.2018

Žhavá domácí premiéra: K Otavě dorazí plameny ze Žďáru

Zápas plný očekávání, i tak by se dalo charakterizovat utkání, k němuž se na píseckém zimním stadionu pomalu ale jistě schyluje. V sobotu 15.9. na jeho ledové ploše totiž po roce opět dojde ke střetu dvou elementů: hokejisté od zlatonosné řeky Otavy vyzvou ve své letošní domácí premiéře žďárské plameny. Ty si při svém debutu vyšláply na Medvědy z Pelhřimova, jejich skoro už tradiční ambice tak ještě navíc okořenila i čerstvá špetka sebevědomí, s níž zcela nepochybně zamíří i na jih Čech. Varovný prst však jako kdyby v prvním kole zvidhli i Jihočeši, kteří po svém skvělém triumfu na ledě Moravských Budějovic budou chtít dozajista dokázat, že rozhodně nešlo o pouhou shodu náhod a okolností a že by letos opravdu neradi zůstávali pátým kolem u vozu. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 hod, navíc připomínáme, že vstupné je na první dva domácí zápasy zdarma, neváhejte tak přijít modrožluté podpořit!

Zápasy
út 28.8.2018

Nejdřív šok, pak vybojovaná výhra. Písek uspěl v Příbrami

Písečtí druholigoví hokejisté v létě nelení a místo volného úterý si mimo původní plány naordinovali další přípravný zápas. V improvizované sestavě opět s řadou mladíčků odjeli do Příbrami, kde s účastníkem středočeské krajské ligy svedli tuhý boj. Písek vyhrál 6:5 díky hattricku Karla Strnada a trefám Tomáše Roda, Šimona Červinského a Romana Jabůrka. Vítězství Písku se ale nerodilo lehce - už ve třetí minutě Jihočeši prohrávali 0:2. Do 25. minuty zvládli vyrovnat a díky skvělé druhé třetině drželi po 40 minutách vedení 5:3. To navýšili na začátku třetího dějství. Domácí v závěru zápas ještě zdramatizovali a snížili na rozdíl jediné branky. Tým Písku dal opět volno některým oporám. Z nových tváří v přípravě se představil jednadvacetiletý útočník Jan Pixa, který strávil minulou sezonu v amerických juniorských soutěžích.

Aktuální zprávy
po 2.7.2018

Písecký A-tým dře pod novými trenéry. Po pauze vyjede na led

Dravé mládí a zkušenost. Tak je složená nová trenérská dvojice u píseckého druholigového A-týmu, který vedou do nové sezóny mladý trenér Karel Herr a zkušený asistent Václav Šrámek. První jmenovaný přišel do Písku v loňském roce k mladšímu dorostu, kde uplatňoval zkušenosti z vedení mládeže na Spartě. V sezóně několikrát nastoupil i v sestavě áčka. Matadora Václava Šrámka asi není třeba v Písku představovat.

út 5.12.2017

Písečtí zkusí zaskočit favorizovaná Žihadla

Hokejisté z královského města ve středu odcestují k dalšímu souboji, ve kterém se poperou o další body s Moravskými Budějovicemi. Žihadla jsou na tom po osmnácti kolech podstatně lépe. Vyhřívají se ve středu tabulky s osma-dvaceti body a jsou o bod za Kolínem. Jihočechům se od začátku sezóny příliš nedaří a nemohou najít cestu k dlouhodobějším výsledkům a zisku bodů. Se silnějšími soupeři se snaží v zápasech dlouho držet krok, ale v koncovce to většinou soupeři dokáží vyhrát.

čt 23.11.2017

Domácí mužstvo jde do boje s Ledními Medvědy

Po týdenním půstu od hokejových zážitků, jak pro hokejisty tak i pro jejich věrné fanoušky se v sobotním večeru na ledě Písku utká Pelhřimov. Střet těchto rivalů vypukne již od 17:30.

pá 22.9.2017

Poprvé venku. Písek jede do Klatov

Písecký druholigový A-tým čeká první venkovní mistrovské utkání. V rámci třetího kola skupiny Střed cestují svěřenci trenérů Míky a Volfa do Klatov. Na západě Čech budou chtít napravit dojem z jihočeského derby s Táborem, ve kterém se ani jednou gólově neprosadili. Utkání v Klatovech začíná v sobotu 23. září v 17.30.

pá 15.9.2017

Stav pohotovosti! Do Písku míří táborští kohouti

Druhé kolo skupiny Střed proti sobě svede dva odvěké rivaly! Síly v sobotu 16. září od 17.30 poměří celky Písku a Tábora, v jejichž kádrech došlo během letní přestávky k velkým změnám. Bilance vzájemných zápasů z posledních dvou druholigových sezón je naprosto jednoznačná. Písek nedokázal vzít kohoutům ještě ani bod a hokejisté od Jordánu budou favoritem i v sobotním duelu.

út 1.8.2017

Písecký dres oblékne Martin Parýzek, obránce se zkušenostmi z extraligy

Realizační tým druholigového mužstva IHC Písek odtajnil na začátku herní přípravy prozatimní kádr, ze kterého postupně vykrystalizuje soupiska pro nadcházející ročník. Tréninkové jednotky polyká hodně mladý tým – kostru kádru z minulé sezóny doplnili mladíci z písecké juniorky, jejíž soutěž svaz zrušil pro nedostatek týmů. V kádru se objevují ale i nová zajímavá jména.

Zápasy
pá 3.3.2017

Další skvělý zápas! O vyrovnání série rozhodl v prodloužení Sýbek

Takový zápas příznivci píseckého hokeje dlouho nepamatují! Čtvrté osmifinále play-off 2. ligy mezi týmy IHC Písek a HC Kobra Praha nabídlo bitvu jako řemen, po které se z těsné výhry radují písečtí hráči. Jihočeši vstoupili do zápasu dobře, dvakrát je poslal do vedení Pašek, přesto Kobra vedla po první třetině 3:2. Druhá třetina patřila opět Pražanům a i když Suchan vyrovnal, vedli hosté po dvou třetinách už 5:3. Ve třetí třetině byl k vidění strhující hokej - Písku se díky brankám Červinského, Sýbka a Šuhaje podařilo vyrovnat na 6:6 a dovést zápas do prodloužení. V tom rozhodl Jan Sýbek (na snímku snižuje ve třetí třetině).

čt 26.1.2017

Písecké hokejisty čeká souboj ve speciální edici dresů

V sobotu večer domácí celek čeká další těžké utkání. Na svém ledě přivítají hráči z jihu Čech tým z Moravských Budějovic. Obě mužstva se nacházejí v druhé části tabulky a budou chtít vybojovat důležité body. Hráči obou týmů nastoupí v rámci benefičního projektu Legenda pomáhá ve speciální edici dresů s podobiznou legendárního Ivana Hlinky. Cíl akce je spojit celé hokejové hnutí v České republice a pomoci tak dobré věci. Všechny dresy se potom budou dražit na aukci. Výtěžek poputuje do nadačního fondu Ivana Hlinky.

st 11.1.2017

K dohrávce 24. kola jede Písek k rybníku Vajgar

Ve středu 11. ledna od 18 hodin je na programu dohrávka 24. kola 2. ligy mezi Pískem a jindřichohradeckým Vajgarem. Utkání se mělo hrát před koncem roku, ale kluby se nakonec dohodly na přeložení utkání. V pozici favorita do něj půjdou písečtí hokejisté, kteří ale stále hledají formu ze začátku sezony. Vajgar je od zahájení ročníku na posledním místě, v posledním kole však zaskočil předposlední David Servis a vyhrál.

út 27.9.2016

Hokejisty Písku prověří David Servis, nepříjemný nováček soutěže

Z Budějovic do Budějovic. Tak by se dala popsat cesta píseckých druholigových hokejistů úvodem třetí nejvyšší soutěže. Po neúspěšném utkání v Moravských Budějovicích, kde Písek dlouho sahal po bodech a nakonec odjel s prázdnou po porážce 2:4, cestuje tým od Otavy k derby do Českých Budějovic. V Pouzar aréně ho bude na malém hřišti čekat nepříjemný David Servis – nováček soutěže.

út 13.9.2016

Druhou ligu začne Písek v Nymburku

Ve středu 14. září odstartuje letošní druholigová sezona. Tým Písku do ní vstoupí v 18 hodin venkovním utkáním proti Nymburku. „Naším letošním cílem je opět účast v play-off, stejně, jako v minulé sezóně. Chceme, aby se naše výkony líbily fanouškům,“ uvedl předseda klubového výboru Zdeněk Šťastný. Sportovní manažer Karel Mošovský na dnešním setkání s hráči v kabině dodal, že od nich očekává maximální nasazení. „Když necháte na ledě všechno, výsledky se dostaví,“ vzkázal hráčům v kabině.